Youtube Üyeliksiz Video İzleme

Ara 12 • Genel, İnternet • 4.756 kez okunmuş • Yorum yok Youtube Üyeliksiz Video İzleme

Youtube belli kriterlere sahip videoların sadece üyeler tarafından izlenmesine olanak sağlıyor. Üye olmadan video içeriğine göz atmak isteyen kullanıcılardansanız eğer yapmanız gereken şey aslında çok basit.

Youtube’da her videonun bir id değeri vardır. Bu id değerine youtube linki üstünden hemen ulaşabilirsiniz.

Id değerlerine ulaşılması için alttaki linkler örnek olarak verilmiştir. Id yazan kısımlar sizin youtube içinde açtığınız linklere göre farklılık gösterecektir.

youtube

https://www.youtube.com/watch?v=ID
https://www.youtube.com/watch?v=ID&list=PL4C21CAEE249310A4
http://youtu.be/ID
http://youtu.be/ID?t=45s

Üst satırda youtube videolarını direk youtube üstünden veya herhangi bir site, bir uygulama aracılığıyla açtığınızda karşılaşabileceğiniz tipte linkler ile örneklendirdim. Bu dört satırda dikkat etmeniz gereken kod kırmızı ile yazmış olduğum ID bölümüdür. İkici satırda ID sonrasında & işaretinin geldiğine dikkat edin o ” & ” işaretini idnize dahil etmemeniz gerekir. Sizler de açtığınız videolarda bu id değerlerini fark edeceksinizdir zaten. Yapmanız gereken tek şey bu id değerini bir yere kopyalayıp

youtube.com/v/id” adresindeki id bölümüne yapıştırmaktır. Yani anasayfanın sonuna /v/id yazarak ulaşamadığınız videoya ulaşabilirsiniz.

Firefox 26 beta, Chrome 33 dev, Internet Explorer 11’de denenmiştir çalışmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »