Xiaomi’den akıllı telefon satış rekorları

Tem 5 • Genel, Mobil, Teknoloji • 1.875 kez okunmuş • Yorum yok Xiaomi’den akıllı telefon satış rekorları

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi 2014’ün ilk yarısında gerçekleştirdiği akıllı telefon satışları yanında 10 milyonluk Xiaomi Mi3 satış rakamları nedeniyle altın/şampanya renkli Xiaomi Mi3 çıkarttı.

Xiaomi-Mi3-sampanya-altin

Yaklaşık 3 yıl önce ilk akıllı telefonunu çıkarmasından bu yana hızla büyüyen Çinli elektronik şirketi Xiaomi geçtiğimiz haftalarda duyurdukları haber ile uluslararası akıllı telefon pazarına gireceğini ve 10’un üstünde ülkede satışa başlanacağını belirtmiş ve rakiplerine gözdağı vermişti.

Bu haberin ardından geçtiğimiz günlerde gelen yeni haber ile önümüzdeki günlerde Hindistan’da ilk telefonunu duyuracağı açıklanan Xiaomi şu an Hindistan’da satışı yapılan Oppo, Huawei, Lenovo, Gionee gibi firmaların yanında bakalım ne derece etkili olacak.

Birkaç gün önce açıklanan akıllı telefon satış rakamı verilerine göre 2014 yılının ilk 6 ayında Xiaomi toplam 26 milyon 100 bin akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Çin’in Apple’ı olarak bilinen Xiaomi 2013 yılının tamamından 18.7 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirmişti. 2014 yılının ilk yarısı itibari ile 2013 yılının toplam sayısını geride bırakan Xiaomi uluslararası çapta da bakalım bu denli hızlı büyüyecek mi?

xiaomi-akilli-telefon

Xiaomi kurucusu ve CEO’su Lei Jun 2014 yılının satış rakamları beklentisinin geçtiğimiz sene 40 milyon akıllı telefon satışı olarak ifade etmişti. Görünen o ki 2014’te Xiaomi 40 milyon satışın üzerinde olacak. Mayıs ayında Malezya’da yaklaşık 300 dolardan satışa başlanan Xiaomi Mi3, Haziran sonlarına doğru da Filipinler’de Mi3 modelini çıkarttı.

Farklı ülkelerde de satışı gerçekleşen Xiaomi Mi3’ün 10 milyon satış sınırını geçtiğini duyuran Xiaomi bu satış rakamlarına özgü olarak Mi3’ün şampanya renkli modelini duyurdu. Her yıl satış rakamlarını neredeyse 2 katına çıkartan şirket için şu an herşey yolunda gidiyor gibi gözüküyor.

2014 yılında 60 milyon satış rakamına dahi ulaşılabileceği konuşulan Xiaomi’nin akıllı telefonlarını ülkemizde de merakla bekleyen belli bir kitle oluşmaya başladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »