Xiaomi, Türkiye ile birlikte 10 ülkeye gelecek

Nis 23 • Genel, Mobil, Teknoloji • 1.321 kez okunmuş • Yorum yok Xiaomi, Türkiye ile birlikte 10 ülkeye gelecek

Çin’in en hızlı büyüyen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi Pekin’de gerçekleşen toplantıda yeni pazarlara açılacağını ve geçtiğimiz dönemde konuşulan yeni ürünleri hakkında bilgiler verdi.

Xiaomi yakında Türkiye'de

Xiaomi yakında Türkiye’de


6 Nisan 2010 yılında kurulan ve 4. yaşını geçtiğimiz günlerde geride bırakan Xiaomi tüketici elektroniği, akıllı telefonlar ve mobil uygulamalar geliştiriyor. Satışını yaptığı cihazları ile 4 yılda Çin’in en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Xiaomi Tech 2011 Ağustos ayında ilk akıllı telefonunu üretmişti.

Xiaomi CEO’su Lei Jun Forbes’da 3.9 Milyar Dolarlık serveti ile Çin’in en zengin 23’üncü kişisi konumundadır.

Toplantıda Lei Jun tarafından yapılan açıklamaya göre Xiaomi tam gücü ile uluslararası çapta genişlemeyi hedefliyor. 2014 yılı içerisinde en az 10 yabancı ülkeye giriş yapmayı hedefleyen akıllı telefon üreticisi şirketin hedefinde Türkiye haricinde Malezya, Filipinler, Hindistan, Endonezya, Tayland, Rusya, Brezilya, Meksika ve Vietnam ülkeleri bulunuyor.

Birkaç gün önce Xiaomi’nin yeni sitesi Mi.com‘un da açıldığının haberleri çoğu yerde dolaşırken küresel bazda hareket edeceğinin de bir belirtisiydi bu web sitesi aslında…

Geçtiğimiz yıl 19 Milyon telefon satışı gerçekleştiren Xiaomi’nin bu yılın ilk çeyreğinde 11 Milyon satış gerçekleştirmesinin ardından yıl sonu toplam hedeflenen rakam 60 Milyon olarak belirlendi. 2015 yılı için konuşulan satış rakamlarında ise 100 Milyon satıştan söz edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »