Xapo Debit Kart: Dünyanın ilk Bitcoin bağlantılı Banka Kartı

Nis 24 • Diğer, Genel, Tanıtım, Teknoloji • 2.198 kez okunmuş • Yorum yok Xapo Debit Kart: Dünyanın ilk Bitcoin bağlantılı Banka Kartı

Bitcoin hesap şirketi Xapo bugün Bitcoin cüzdan ürününe bağlanan bir MasterCard banka kartını duyurdu.

xapo debit kart

Ön siparişlerinin bugün açılmasına başlanan Bitcoin bağlantılı ilk kart özelliğini taşıyan Xapo debit kartının yaklaşık iki ay içinde dağıtılmaya başlanacağı konuşuluyor. İnternet üstünden gerçekleşecek alışverişler için ücretsiz dijital debit kartı siparişi verilebilirken kartınızı elinizde görmek istiyorsanız 15 Dolar gibi küçük bir ücret ödemeniz gerekir.Kişiye özel şifreleri ve çipli kartların Avrupa’da kullanılabileceği belirtildi. Ancak Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ile ilgili henüz bir bilgi söz konusu değil.

Müşteriler satın aldığı ürün dışında kart ücreti ödemezken satıcı kredi kartı ücreti ödeyecek.

Her zaman kullanılan banka kartları ile aynı özelliklerin kullanımını sunacak olan Xapo debit kartı Bitcoin cüzdanından çıkacak paranın anlık işlemlerini işleyerek işlem gerçekleştirecek. Para birimi dönüşümlerinde Bitstamp değerlerinin kullanacağı da belirtilen bilgiler arasında.

xaop-bitcoin-debit

Ayrıca da büyük yatırımcıların Bitcoinlerini çevrimdışı depolayan ve bundan dolayı da güvenlik açısından güçlü olan ve Xapo Vault adı ile geçen bir nevi para kasası Xapo’nun ürünlerinden biridir.

Xapo CEO’su Wences Casares Xapo Vault’un önemini müşterilerinin birçoğunun sahip olduğu bitcoinlerinin %90 kadarını Xapo Vault %10 kadarını Xapo Wallet’ta tuttuğu cümlesi ile açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »