WordPress sitelerinizin dilini Bing Çevirmen ile çevirin

Nis 12 • Genel, Tanıtım, Wordpress, Yazılım • 2.683 kez okunmuş • Yorum yok WordPress sitelerinizin dilini Bing Çevirmen ile çevirin

Microsoft Bing Translator(Çeviri) servisi ile ilgili çevirmenlik görevi görecek yeni WordPress eklentisi duyurdu.

bing-translator

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Build 2014 Microsoft toplantısında Windows Phone 8.1 işletim sistemi de dahil olmak üzere birçok yeniliklerini kullanıcılarına tanıtan Microsoft hız kesmeden yeniliklerine devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde mobil işletim sistemi Windows Phone üzerinde Microsoft arama motoru Bing’in Çeviri servisinin güncellendiği söylenmekteydi. Dün Microsoft Open Technologies tarafından duyurulan bir haberde WordPress geliştiricilerini ilgilendiren bir konu üstünde duruldu. Konudaki içerik ise Bing Translator servisinin WordPress’e entegresi ile ilgiliydi.

WordPress içerik yönetim sistemi üzerine internet sitesi bulunan kişilerin site içeriğinde kullanılan dili bilmeyen ziyaretçilerini memnun edebilecek olan Bing Çevirmen eklentisi sitedeki içerikleri ziyaretçilerin kendi dillerinde okuyabilmesi için bir çevirme özelliğini Bing’in Translate servisi kullanarak sağlıyor.

WordPress site sahibiyim Bing Translator eklentisini web siteme nasıl kurabilirim?

Eklentiyi sitenize eklemek için 2 yöntem var.
İlk yöntem Bing Translator sayfasında Versiyon 1.0 zip dosyasını indirdikten sonra zipten çıkartıp bing-translator klasörü olarak /wp-content/plugins/ dizinine yüklemek olacaktır. Bunu yapmak için Filezilla, Cute FTP, SmartFTP tarzı ftp yazılımları kullanabilirsiniz.

İkinci yöntem ilk yöntemden daha kolay olarak WordPress yönetim panelinizden eklentiyi direk yüklemeyle gerçekleştirilebilir. Eklentiler-Yeni Ekle yolunu izleyerek arama kutusuna Bing Translator yazıp aratın ve bulduğunuz eklentiyi direk yükleyerek işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

Eklentinizi etkinleştirdikten sonra Görünüm-Bileşenler(Widgets.php) sayfasını açıyoruz ve sol taraftaki Bing Translator(Bing Çevirmen) aracını sitemizin neresinde kullanmak istiyorsak sağ taraftan o bölüme ekliyoruz.

bing-translator-2

Sadece tek sayfaya ekleme yapmak istiyorsanız resimdeki Pencere öğesi gir butonuna basarak o sayfaya ekleyebilirsiniz.

Bu yöntemler hakkında detaylı nasıl yapılır videolarını eklenti geliştiricileri tarafından yayınlanan videolardan izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »