WinMHR: Malware Temizleyici

Oca 23 • Genel, Tanıtım, Yazılım • 1.429 kez okunmuş • Yorum yok WinMHR: Malware Temizleyici

Bilgisayarımıza bilgimiz dahilinde olmadan çeşitli zararlı yazılımlar yüklenmiş olabilir ve bu yazılımlar bilgisayarımızda yavaşlıktan tutun her türlü soruna yol açabilir. Malware İngilizce’de malicious software kelimelerinin kısaltılmış halinden geliyor olup zararlı yazılım, kötücül yazılım diye  kullanılabilir.

WinMHR

WinMHR


Anti-Malware kategorisi yazılımlar arasında bilinen en önemli ücretsiz yazılımlardan biri Malware-bytes Anti Malware yazılımıdır ve ben de bunu öneririm. Zamanında oldukça işime yarıyordu. Ancak ücretsiz sürümünün gerçek zamanlı koruması yoktur bundan dolayıdır ki iObit Malware Fighter programının lisanslı versiyonunu bir kampanya dahilinde alıp kullanmıştım. Gerçek zamanlı koruma (Real-Time Protection) bilgisayarı anlık takip eder herhangi bir işlem kedi başına gerçekleşmeye kalkarsa bunu bulur ve size bildirir. Bu açıdan gerçek zamanlı koruma olması güzel bir özelliktir. Bu özellik Malwarebytes Anti Malware yazılımının ücretsiz versiyonunda bulunmasa da ücretli versiyonunda vardır.

0

Malware Fighter

Gerçek zamanlı korumadan bahsetmemdeki amaç WinMHR yazılımının da gerçek zamanlı korumaya sahip olmasındandır. Ayrıca da bu yazılım şu an için beta aşamasındadır ve ücretsiz bir yazılımdır. MHR (MALWARE HASH REGISTRY) adı verilen proje ise sorgulayacağınız dosyanın md5, sha-1 değerlerine göre malware olup olmadığı kontrol edilip bilgi alınır.

Kendi sitesinde de ücretsiz virüs tarayıcısı diye söz edilen WinMHR yazılımının birkaç özelliğinden bahsedelim.

– Zararlı aktiviteleri bulmak için çalışan tüm uygulamaları gözlemler.
– Kolaylıkla dosyaları, klasörleri veya tüm sürücüyü malware tehdidine karşı kontrol eder.
– Belli zamanlarda otomatik taranma üzerine programlanabilir.
– XP SP3, Windows Vista ve 7’de çalıştığı bildiriliyor ancak Windows 8 ile ilgili bilgi yok.

MD5 VE SHA-1 değerleri verilen WinMHR beta yazılımını alttaki linkten indirebilirsiniz. Alttaki adres programın resmi sayfasına aittir.

MD5: 09e48c8e0107850e918fd9ad9c114f03 SHA-1: cf4f4490a09b237ba6813b2c8ded9877f42fde53

http://media.team-cymru.org/WinMHR/installers/WinMHR%20Beta%20Setup.exe

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »