Windows’un Cortana’sını Foursquare Destekleyecek

Şub 7 • Genel, Mobil, Teknoloji, Yazılım • 1.085 kez okunmuş • Yorum yok Windows’un Cortana’sını Foursquare Destekleyecek

Microsoft, Bing ve Windows‘u geliştirmek için verilerini kullanmak üzere Foursquare‘a 15 Milyon dolarlık yatırım yapmıştı. Yapılan yatırım ile ayrıca Foursquare, Microsoft’un WP8.1 ile getireceği kişisel yardım asistanı Cortana’nın daha güçlü olması için çalışacak.

cortana

Cortana ile ilgili ilk yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Cortana iPhone’un Siri adlı yardımcı asistanına rakip olarak gelebilecek düzeydedir. Windows Phone 8.1 güncellemesi ile gelecek olan yazılım Cortana adını Halo oyunundan aldı. Microsoft İletişim Grubu Genel Müdürü Zig Serafin Bloomberg haberlerinde yaptığı açıklama ile belirlenen bu haberde Zig Serafin gelecekte Foursquare‘in verileri Windows Phone telefon uygulamalarında kullanılacağını belirtti. Windows Phone’a gelecek bazı içeriğe bağlı uygulama konusunda deneyimlerle daha da güçlü hale geleceğiz diye açıklayan Serafin Cortana’nın başlangıçta Amerika pazarına gireceği ile ilgili haberler duyulduğunu belirtti. Bing’in bulunduğu diğer ülkelere de Microsoft tarafından getirilecek gibi gözüküyor diye devam etti.

Sesli yardım servisi Cortana Nisan’da WP8.1’e geleceği konuşuluyor.

Kısa zaman sonra çıkacak olan Cortana’nın Google’ın Android’i ve Apple’ın iOS’u tarafında ne gibi bir izlenim bırakacak ilerleyen zamanlarda takip edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »