Windows Azure’nin adı Microsoft Azure oluyor

Mar 25 • Genel, İnternet, Teknoloji • 1.123 kez okunmuş • Yorum yok Windows Azure’nin adı Microsoft Azure oluyor

Uygulamaların çalıştırılabilmesi, değiştirilmesi, gönderilebilmesi için kullanılan Windows bulut platformu Windows Azure isim değişikliğine giderek Microsoft Azure ismini aldı.

185276556

Yaklaşık bir ay önce Microsoft‘un başına gelen yeni CEO Satya Nadella gelişinden sonra Windows’un teknolojinin ilgili olduğu alanlarda ilklere oynaması ve daha yenilikçi bir şirket yaratılmasını amaçladığını birtakım sözleri ile belirtmişti. Terfisinin öncesinde Microsoft Bulut ve Kurumsal Çözümler Bölümü Başkanı olarak görev alan Satya Nadella 22 yıllık Microsoft şirketi kariyeriyle beraber CEO olarak ilk önemli değişikliklerden birini gerçekleştiriyor. Göreve geldiği ve iyi bildiği Microsoft’un bulut ile ilgili Windows Azure servisinde isim değişimi gerçekleştirerek daha genel bir yapıya büründürüyor.

Konuya ilişkin birçok haberin yabancı kaynaklarda da onaylanmasının ardından gelecek hafta 3 Nisan’da Build Developer (Build 2014) konferansında isim değişikliğinin duyurulması bekleniyor.

Windows uygulamalarının sadece Windows platformunda değil diğer platformlarda da yaygınlaşması ürünlerden elde edilecek kazançları da arttıracağından Microsoft Office’in iPad sürümünün yakında çıkacağının bilinmesi bu duruma bir örnek olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »