Windows 9 XP’yi Bitirir mi?

Oca 23 • Genel, Teknoloji • 937 kez okunmuş • Yorum yok Windows 9 XP’yi Bitirir mi?

Windows XP’nin ardından Vista, 7, 8 çıkmasına rağmen halen kimi işletmeler XP kullanmaya devam ediyor. Windows 9 işletim sistemi sadece kullanıcıların merakla beklediği bir işletim sistemi değil bilişim sektörü Windows XP kullanıcılarının da yeni işletim sistemi Windows 9’a geçmesi söz konusu olabilir.

xp

Önemli kişisel bilgisayar üreticilerinden Dell de Windows XP kullanıcılarının Windows 9’a geçeceğini umuyor ve XP’den yeni işletim sistemine geçiş için de tabii ki de yeni donanım gerekecek ve bu durumla birlikte şirketler de bilgisayar satışlarıyla ilgili bir deneyim artışı kazanacak.

Dell’in Avrupa Son Kullanıcı Pazarlama Şefi Margaret Franco v3.co.uk sitesine yaptığı açıklamada Windows 8.1 ve 9’a geçiş stratejileri etrafında şirketlerin de oldukça ilgili olduğunun görüldüğünü belirtti. Ayrıca da ağırlıklı olarak 13 yıllık Windows XP makinelerinin artık yenileriyle değiştirilmesi üzerinde çok durduklarını da belirtti. XP’nin Microsoft tarafından 8 Nisan‘da desteğinin sonu ereceğinin de açıklanmasından dolayı işletim sistemi değişikliğinde hızlıca bir başlangıç yaşanmasının önemli bir nokta olduğunu belirtti. Biz de bu durumla ilgili işletim sistemi ve strateji planlaması ile çokça ilgileniyoruz diye belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »