Windows 8.1’li dokunmatik akıllı televizyon: MaxPad

Nis 17 • Genel, Tanıtım, Teknoloji • 1.689 kez okunmuş • Yorum yok Windows 8.1’li dokunmatik akıllı televizyon: MaxPad

Akıllı televizyon pazarına yeni bir hareketlilik geliyor. Popüler işletim sistemi Windows 8.1‘in kullanıldığı dokunmatik ekran özelliğine sahip MaxPad Apek adlı firma tarafından duyuruldu.

maxpad_win8

Dünyanın ilk Windows işletim sistemli dokunmatik televizyonu sloganı ile duyurulan MaxPad hem televizyon hem de bilgisayar görevi görüyor. Brezilyalı bir televizyon şirketi olan Apek tarafından duyurulan bu televizyon genellikle ev kullanıcıları için üretilmiş.

maxpad_renk

Apek şirketi daha önceleri de Desktouch, BigPad, Kioks adını verdiği büyük ekranlı tablet ve benzeri ürünleri üretmişti. Windows 8.1 işletim sistemine sahip MaxPad çoklu dokunma özelliği ile geliyor. Videolu görüşmeler için 5 MP‘lik bir kameraya sahip olan televizyon aynı zamanda Full HD(1080p) video oynatıyor. ATI Radeon HD7660 ekran kartına sahip MaxPad 3.8Ghz 4 çekirdekli AMD-A10 işlemciye sahiptir. 60 GB SSD ve 500 GB HDD depolama alanı da bulunan MaxPad fare,klavye ve uzaktan kumanda ile televizyon kullanımını daha keyifli hale getirecek.

maxpad

flat_maxpad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 farklı türde kullanılabilecek olan dokunmatik Windows işletim sistemli televizyon düz masa, 45 derecelik eğik masa ve yine Apek’in bir ürünü olan Kiosk ürününün bulunduğu pozisyonda kullanılabileceği açıklandı.

control-maxpad

Herhangi bir anda herhangi bir kanalda 150 dakika önceki yayına hiçbir abonelik işlemi olmadan sarılabileceği açıklanan televizyonun bu özelliği de dikkat çekici düzeydedir. 4’ten fazla renk seçeneği sunan MaxPad 3 farklı boyutta ekran seçeneği de sunuyor. MaxPad fiyatına gelecek olursak en küçük boyutlusu olan 39 inçlik modeli almak için en az 5000 doları cebinizden çıkarmanız gerekmektedir.

maxpad_boyut

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »