Wikipedia artık Bitcoin bağışı da kabul ediyor

Tem 31 • Genel, İnternet, Teknoloji • 1.200 kez okunmuş • Yorum yok Wikipedia artık Bitcoin bağışı da kabul ediyor

Özgür Ansiklopedi Wikipedia zaman zaman gerçekleştirdiği bağış bildirileri ile hatırlanırken bağış seçeneklerine sanal para birimi Bitcoin‘i de ekledi.

bitcoin

İnternet’in en büyük bilgi ağlarından biri olan Wikipedia bağış seçenekleri arasına bir yenisini ekledi. 2009’da sanal para birimi olarak İnternet ortamına katılmasının ardından son 1-2 sene içerisinde para değeri çok yükselen ve bu değerle birlikte kullanıcı sayısını da günden güne arttıran Bitcoin şimdi de Wikipedia’da kullanılabilecek.

Bitcoin kullanıcıları arasında alım satım işlemleri için 2012 yılında kurulan ve 31.7 milyon dolar yatırım ile en çok yatırım alan bitcoin şirketleri arasında bulunan Coinbase şirketi ile Wikimedia Foundation ortaklığında gerçekleşen bu anlaşma ile Coinbase kendi bünyesini daha da güçlendirecektir.

Wikipedia kurucularından Jimmy Wales yaklaşık 4 ay önce Bitcoin para birimi kullandığını Reddit‘te ve Twitter‘da yazdığı bitcoin cüzdan adresi ile belirtmişti. Dell, Coinbase ile ortaklığında yaklaşık 2 hafta önce Bitcoin kabul etmeye başladığını belirtmiş ve iki şirketin ortaklığı Coinbase blogunda daha büyük Coinbase teması ile açıklanmıştı. Diğer yandan 32.7 milyon dolarlık yatırıma sahip BitPay ile güçlenerek büyüyen Coinbase arasında rekabetin daha da kızışacağı gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »