WebCopy: Web Sayfalarını İndir

Eki 28 • Genel, Tanıtım, Teknoloji, Yazılım • 3.479 kez okunmuş • Yorum yok WebCopy: Web Sayfalarını İndir

Bazen bir web sitesinde güzel bir yazıya denk gelebilir veya o web sayfasını daha sonra kullanmak amacıyla internetimizin olmadığı yerlerde o sayfalara ulaşmak ve sayfalarla çalışmak isteyebilirsiniz.

Bu iş için Httrack adında adını duyurmuş başarılı bir uygulama gibi bir uygulama üstünde duracağız. 1994’ten bu yana yazılım ürünleri üreten Cyotek‘in bir diğer yazılımı olan WebCopy bulunduğunuz web sitesini indirmek için üretilmiş. Copy tools, Spriter, Site Map Creator gibi ürünleri de var Cyotek’in. Internet Download Manager gibi web sayfası indirmeye yarayan bu yazılım ücretsiz bir yazılım olması ve kurulumda(şu an için) reklam ve benzeri kullanıcıyı bıktıran şeylerden uzak olduğu için bence denenmesi gereken bir yazılım.

Kurulum sonrasında daha kaliteli daha güvenilir ve performansı yüksek ürün ve servisler temin etmek için müşteri memnuniyeti programına katılmanızı önerir. İsterseniz yes diyerek katılır istemiyorsanız da Hayır diyerek kurulum sonrası programınızı çalıştırabilirsiniz.

Webcopy

Programı açtığımda Website bölümünü ve hemen altında indirilecek dosyaların hangi klasöre kaydedilmesini istiyorsak orayı seçeceğimiz 2 satır geliyor. İlk satıra web adresini ikinci satıra da sağ taraftaki klasör simgesine tıklayarak indirmek istediğimiz klasörü seçiyor ve ardından quick scan yazısının sağ tarafındaki scan butonuna basarak sitedeki dosyaları taratabilirsiniz. Ardından Copy Website ile komple site indirmesini gerekleştiriyoruz. Quick Scan butonu ile de tarama yaptırabilirsiniz ancak o biraz daha erken kısa sürede bitirecektir.

Webcopy-2

En altta web sayfaları gözükürken üstteki sekmelerden Results(Sonuçlar), Errors(Hatalar), Sitemap,Skipped(Atlanmış olanlar), Dosyalar ve Farklar adında farklı sütunlar ile karşılacaksınız. Bunlarla da yapacağınız işlemler kolaylaşacaktır.Mesela ulaşılamayan sayfalar Errors kısmında ayrı sitelerden linkler belirttiğiniz site içerisinde geçiyorsa bunlar da Skipped atlanmış, dahil edilmemiş sayfalar arasında gözükecektir.

rules

Site indirildikten sonra özet bir pop up açılacak ve işleme ne zaman başlandığı, ne kadar sürdüğü, ne zaman bittiği, ne kadar boyutta kaç dosya indirildiği ile ilgili bilgi verilecektir.

webcopy 3

Resimdeki rules bölümünden hangi sayfaların indirilmemesi gerektiğini belirleyerek nelerin indirilmesini istiyorsanız ona göre kural belirlemelisiniz.

form

Kimlik doğrulama desteği de sunan WebCopy kişisel bilgi gerektiren siteler için gireceğiniz ayarlar ile kopyalamaya geçebilirsiniz.

regex

options

Tools ve diğer bölümlerde de site ile ilgili bilgilere istatistiklere ulaşabilir siteden indirilen dosyaların yüzde kaçının hangi türde dosyalar olduğu gibi açıklamalara ulaşılabilir.

Net Framework 3.5 ve üstü gereksinime sahip bu program Web sayfası indirmelerinde ücretsiz alternatif arayanların bakması gereken programlardan biri.

İndirmek için site bağlantısı son sürümü ve önceki sürümlerine, nasıl kullanılacağına ve diğer özelliklerine ulaşabilirsiniz.

http://cyotek.com/cyotek-webcopy/downloads

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »