Valve SteamOS Beta İndirilebilir Durumda

Oca 3 • Diğer, Genel, Teknoloji, Yazılım • 1.165 kez okunmuş • Yorum yok Valve SteamOS Beta İndirilebilir Durumda

Popüler oyun dağıtım ve oyun içi iletişim konusunda uzman denilebilecek nitelikteki oyun platformu Steam‘in tasarımını gerçekleştiren Valve Corporation oyun severleri yakından ilgilendirecek oyun üzerine yapılan işletim sistemi SteamOS‘un Beta sürümünü indirilebilecek şekilde duyurdu.

steamOS

Alchemist(Simyacı) kod adlı çok beklenen işletim sistemi SteamOS‘un ilk halka açık beta sürümü duyuruldu. Linux dağıtımı olan Debian 7’nin baz alınarak ve Debian 7 üstünde geliştirilerek tasarlanan SteamOS oyunculara en iyi performansı sunmayı amaçlıyor. Beklendiği gibi SteamOS işletim sistemi Steam yazılımı ile paketlenmiş halde sunulmuş. Steam ve oyunlarının çalıştırılması üzerine dizayn edilen SteamOS ayrıca klasik Linux yazılımları aracılığı ile de masaüstü modunda kullanılıyor. Neredeyse tüm Debian paketleri SteamOS üzerinden çalışacak deniyor. SteamOS Gnome masaüstü ile önyüklemeli halde geliyor. Şu an için Windows oyun ve yazılımlarının çalışmadığından ancak ileride gelecek güncellemeler ile desteklerin artacağından söz ediliyor.

steamOS-2

SteamOS minimum sistem gereksinimleri:

500 gb yada daha fazlaharddisk alanı
Intel yada AMD 64 bit destekli işlemciler
4 gb ve üstü ram
Nvidia Ekran kartı (Intel ve AMD ekran kartlarına yakında destek geleceğinden söz ediliyor.)
Yükleme için USB bölümü ve UEFI boot desteği

steamos3

SteamOS işletim sistemini indirmek için bu sayfayı ve kurulumla ilgili çeşitli bilgiler için de bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »