Spotify 10 milyon abone 40 milyon kullanıcı sınırını aştı

May 21 • Genel, İnternet • 984 kez okunmuş • Yorum yok Spotify 10 milyon abone 40 milyon kullanıcı sınırını aştı

2012 Aralık ayında 5 milyon ücretli üyesi olduğunu duyuran online müzik platformu Spotify 10 milyon ücretli abone sayısını aştığını duyurdu.

spotify

Bugün 56 ülkede 10 milyon ücretli abone sayısını aştığını belirten Spotify resmi sitesinde duyurduğu bu haber ile birlikte birkaç detay daha paylaştı.Geçen seneden bu yana 36 ülkeden 56 ülkeye genişleyen Spotify yaklaşık 18 ayda abone sayısını 5 milyon arttırarak dünya genelinde 40 milyondan fazla kullanıcı sayısı ile dikkat çekiyor.

Her 4 üyeden birinin ücretli üyeliğe sahip olduğu online müzik servisi Spotify son zamanlarda çıkış yapan Deezer, Rdio gibi rakiplerine rağmen büyümeye devam ediyor. 2008 yılında 4.4 milyar dolar zarar eden Spotify kullanıcılarına müzik yayını sunan bir servisti. Bünyesinde bulundurduğu şarkıcılara 1 milyar dolardan fazla ödeme yaptığı da biliniyor.

Tüm üyelerinin çeyreği olacak sayıda ücretli üyeliğe sahip kullanıcıların Apple iTunes gibi indirmeye yönelik platformları Spotify tarzı yayın yapan sitelere göre daha az tercih ettiği de düşünülebilir.

Kuruluşundan bu yana 1.5 milyar çalma listesi hazırlayan kullanıcıları ile ilgili kutlama amaçlı bir infografik yayınlayan Spotify bu belgede her gün güncellenen veya yeni hazırlanan 5 milyon çalma listesi olduğunu da belirtmektedir. Perşembe öğleden sonraları Spotify’ın en çok kullanılan zaman dönemi olduğu da aynı görselde geçen bilgiler arasındadır.

spotify

Tüm zamanların en çok dinlenen kadın sanatçısının Rihanna olduğu açıklanırken erkeklerde Eminem ilk sırada yer alıyor. 235 milyon dinleme sayısı ile şu ana kadarki en çok dinlenen şarkı ise Avicii’nin Wake Me Up isimli parçası olmuştur.

Geçtiğimiz aylarda web sürümünde koyu renkli görünüme geçen Spotify daha fazla kullanıcı sayısına sahipken daha az ücretli kullanıcı bulunduran diğer alternatiflerinden önde gelmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »