Sony 9 ayda 10 milyon PS4 sattı

Ağu 12 • Genel, Teknoloji • 1.132 kez okunmuş • Yorum yok Sony 9 ayda 10 milyon PS4 sattı

GamesCom’da düzenlenen etkinlikte Sony oyun konsolu PS4‘ün 9 ayda 10 milyon satış rakamını aştığını söyledi.

sony-ps4-satislar

Kasım ayından bu yana oyuncuların vazgeçilmez konsollarından Sony’nin son oyun konsolu Playstation 4 10 milyon satış rakamını geçtiğini açıkladı. Nisan ayının ortalarında gelen resmi açıklama ile 7 milyon satış yaptığını açıklayan Sony son 4 ayda dünya çapında yaklaşık 3 milyon üstü PS4 satışı gerçekleştirdi.

Sony ilk 5 ayında 7 milyon satış yaparken Microsoft cephesindeki Xbox One ise aynı zaman diliminde 5 milyon satış ile PS4’ün gerisinde kalmıştı. Sony Computer Entertainment’ın Avrupa görevlisi Jack Ryan 10 milyon satış yapıldığını belirtirken şu ana kadarki Xbox One satışlarının ise 6.1 milyona yaklaşık olduğu söylentiler arasında.

Konsol savaşlarının rekabeti her geçen gün devam ettiği gibi PS4 satışlarda şu an için Xbox One’ın önünde gözükürken satış istikrarını hangisi yükselterek sürdürürse galibiyet de o firmanın olacaktır.

Ayrıca oyun konsollarında yeni renk seçeneklerinin geleceği de duyuruldu. Gelen haberlere göre beyaz renkte Xbox One ve Playstation 4 gelecek aylarda kendini gösterecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »