Seagate Backup Plus Ailesi Büyüyor

Oca 6 • Genel, Tanıtım, Teknoloji • 1.331 kez okunmuş • Yorum yok Seagate Backup Plus Ailesi Büyüyor

Harici depolama konusunda uzman markalardan biri olan Seagate Backup Plus ailesini genişletiyor.

Seagate depolama konusunda Türkiye’de en çok tercih edilen birkaç önemli veri depolama markalarından biri.

SONY DSC

Her geçen gün gelişen teknoloji ile daha iyi görüntü,ses kalitesine sahip televizyonlar, monitörler, ev sinema sistemleri ve benzeri araçlar piyasaya çıkıyor ve netice de bunlarla birlikte filmler diziler için de önem verdiğimiz verilerde de önemli derecede alan kullanıyor. Bundan dolayı depolama için harddisk tüketici sayısında da devamlı bir artış söz konusu oluyor.

Seagate Backup Plus ailesine kullanıcıların tercihleri dahilinde birden fazla çeşitli ekledi. Bunlar Backup Plus Fast, Backup Plus Slim ve bir de masaüstü seçenekleri ile farklı boyutlara ulaşan yeni nesil harici harddiskler.

backup plus ailesi

Engadget sitesinden aldığımız habere göre Backup Plus Fast, Raid 0 ile çift 2 tblık sürücüler ile ilk 4 tblık taşınabilir disk olarak lanse edildi. USB 3.0 bağlantısına sahip bu diskin 220 mb/s hıza ulaşması hedefleniyor ve Avrupa için 300$ gibi bir fiyat üzerinden konuşuluyor. Backup Plus Slim, 2 tb, 1tb ve 500 gblık sürümleri mevcut olan Slim modeli en ince taşınabilir disk etiketi ile lanse ediliyor. Tam olarak 12.1 mm kalınlığında ve yine usb 3.0 desteği olan bir harddisk.
Mavi, Kırmızı, Siyah ve Gümüş renk seçenekleri de sunuyor.

color backup plus

Backup Plus Masaüstü de 2,3,4 tblık seçenekler ile 2 tblık 130, 3 tblık 160 ve 4 tblık ise 230$‘dan satılacak. Ülkemizde fiyatlar ne derecede değişiklik gösterir umarız ileride öğrenir ve kısa zaman içerisinde ülkemizde bu modelleri görürüz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »