Sandisk Fusion-io’yu 1.1 milyar dolara satın alıyor

Haz 16 • Genel, Teknoloji • 1.322 kez okunmuş • Yorum yok Sandisk Fusion-io’yu 1.1 milyar dolara satın alıyor

Flaş bellek alanında bilinen en büyük üreticilerden biri olan Sandisk 1.1 milyar dolara bilgisayar donanım ve yazılım sistemleri şirketi Fusion-io’yu satın alıyor.

sandisk

Günümüz teknolojisinde yeterli internet hızlarına sahip olunmadığı şartlarda birçok kullanıcının sahip olduğu flaş bellekler iş görmektedir. Sadece bu yönden değil kameralar, akıllı telefonlar ve diğer mobil elektronik cihazlar resim, müzik, film gibi içerikleri bulundurmak için hafıza kartlarına ihtiyaç duyar.

Hafıza kartı dünyasının en popüler üreticilerinden olan Sandisk’in çip üretimi günden güne artarken SSD disk satımı da gerçekleştiren şirket daha yüksek kar marjlarına ulaşmayı hedefliyor. Haliyle daha yüksek kâr için pazara daha fazla hakim olması gereken şirket Apple’ın kurucu ortağı olan Steve Wozniak‘ın teknik danışmanı olduğu teknoloji şirketi Fusion-io‘yu satın alıyor. 2012’nin son çeyreğinden bu yana kayıp yaşayan Fusion-io’nun satın alınması ile gün içindeki borsa değerleri yükseliş göstermiştir.

Satın alma üzerine Sandisk yöneticilerinden Sanjay Mehrotra şirketlere toplam maliyetin daha düşük olduğu ve artan iş yükünü daha iyi yönetileceği bir yardım sunulacağını belirtti.

Sandisk Nisan ayında ilk çeyreğe ilişkin kazançlarında %62’lik daha yüksek gelir elde ettiğini belirtmişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »