Samsung Galaxy Note 4’te göz tarayıcısı mı var?

Tem 14 • Genel, Mobil, Teknoloji • 2.567 kez okunmuş • Yorum yok Samsung Galaxy Note 4’te göz tarayıcısı mı var?

Akıllı telefon pazarının lider üreticilerinden Samsung’un yeni akıllı telefonu Note 4 hakkında belli iddialar konuşulmaya başlandı.

samsung-galaxy-note-4

Mobil platformun güçlü temsilcilerinden Güney Kore merkezli Samsung geçtiğimiz dönemlerde büyük telefon arayışında olanları Note 2 ve Note 3 telefonları ile cezbediyordu ki ülkemizde Note 3 halen oldukça popüler durumdadır.

Resmi Samsung twitter hesabı @SamsungExynos‘un tweetine bakılırsa akıllı telefon güvenliği konusunda kilit ekranına farklı özellikler gelecek. Göz taraması ile kilit ekranının açılacağı iddiaları yabancı kaynaklarda dolaşmaya başlamışken Samsung’un geçtiğimiz günlerde açıkladığı 2. çeyrek satış rakamları firma tarafından beklentilerin altında kalmıştı. Bu durumda sadece Samsung’un başarısızlığı olarak değerlendirmek değil de diğer üreticilerin pazar paylarındaki artış ve artan rekabetin son duruma yol açtığı söylenebilir.

note-4-goz-tarayici

Note 4’e ait iddia edilen teknik detaylara bakılırsa 2k ekran çözünürlüğü, 16 MP arka 4 MP ön kamera, 3 GB Ram, 16 GB dahili hafıza ve 4 veya 8 çekirdekli işlemcinin bulunacağından söz ediliyor.

Samsung’un Galaxy Note 4’te göz tarayıcısı bulunduracak olması Apple’ın standart iPhone boyutları aksine daha büyük boyutlu olacağı konuşulan iPhone 6’sı üzerinde güvenlik konusunda ne değişiklikler gösterecek ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »