Putlocker gitti Firedrive geldi

Şub 16 • Genel, İnternet • 2.490 kez okunmuş • Yorum yok Putlocker gitti Firedrive geldi

Dünyanın en popüler dosya depolama servislerinden biri olan Putlocker– benim de film, dizi yayınları konusunda adını çokça kez duyduğum- kullanıcılarına hiç bir haber vermeden ortadan kayboldu.

firedrive

Bugün Putlocker.com‘a girenler Firedrive.com adlı domaine yönlendiler. Putlocker isim değişikliğine giderek Firedrive adında yeni bir marka ile gün yüzüne çıktı. ABD Ticaret Temsilciliği (USTR) 12 Şubat 2014’te yayınladığı rapor ile Putlocker sitesini kötü üne sahip siteler arasına eklemişti.

2010 yılında kurulan Putlocker hem yayın hem de indirme bazlı çalışan bir sisteme sahipti. Amerikan Sinema Filmleri Derneği tarafından Amerikan Hükümeti’nin kötü üne sahip korsan paylaşım temelli web siteleri arasında yer almıştı. Aynı listede Demonoid, ThePirateBay gibi torrent sitelerinin yanı sıra Wupload, Kim Dotcom’un eski sitesi Megaupload gibi bir zamanlar kapatılan dosya paylaşım platformları da bulunuyordu. Hollywood‘un Putlocker ile derdi düzenli olarak yüklenen film ve dizilerin üçüncü parti yayın platformlarında izinsiz paylaşılmasıydı. MPAA (Amerikan Sinema Filmleri Derneği) ısrarlarına devam etti ve sonunda USTR (ABD Ticaret Temsilciliği) tarafından Putlocker kötü üne sahip web siteleri arasında yerini aldı.

pay

Aniden ortadan kaybolmasının ardından Torrentfreak web sitesinden edinilen bilgilere göre yeni adıyla Firedrive ekibi tarafından şöyle bir açıklama yapıldı. “Putlocker bir yıldan uzun bir süredir aktif olarak yeni bir yönetim ve geliştirme takımı ile yeni bir gelişim sürecindeydi. İsim değişikliğine gidildi ve yeni, taze bir başlangıç gerçekleşti.”

Mediafire da bu tarz bir yolda ilerlerken rakip olabileceğinden söz edilen Firedrive sitesi de tüm yeni üyelerine 50 GB ücretsiz bulut depolama alanı sunuyor.

Putlocker’ın tüm özelliklerine Firedrive’ın sahip olacağını açıklayan Firedrive ekibi diğer cloud tabanlı birçok platformun sağlayabildiği özellikleri de sağlayabildiğini belirtiyor.

Putlocker kullanıcılarını ilgilendirecek diğer bir konu ise dosyalarında herhangi bir değişikliğin söz konusu olmadığının Firedrive yetkilileri tarafından açıklanmasıydı. Putlocker hesaplarındaki dosyaların aynısına Firedrive üstünden de ulaşabilineceğini ve Putlocker’da Pro hesap sahiplerinin hiçbir kayıp yaşamadan Firedrive’da Pro hesapları ile devam edebileceklerini açıkladılar.

Mobil ve masaüstü uygulamalarından tutun cihazlar arası senkronizasyonlar, şifrelemeler hakkında da çalışıldığını belirttiler.

Bakalım Firedrive, Mediafire ve Mega.co.nz gibi diğer platformların yanında ne düzeyde prim yapabilecek, ne kadar güçlü yarışa dahil olabilecek ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »