Project Naptha: Resimlerdeki yazıları kopyalayın, farklı dile çevirin

Nis 23 • Genel, Tanıtım, Yazılım • 1.508 kez okunmuş • Yorum yok Project Naptha: Resimlerdeki yazıları kopyalayın, farklı dile çevirin

Project Naptha adı verilen yeni bir eklenti internette gördüğünüz herhangi bir resimdeki yazıyı kopyalamanıza ve onu farklı dillere çevirmenize olanak sağlıyor.

project-naptha-topkapı-sarayı

Şu an için sadece Google Chrome tarayıcısına uyarlanan Project Naptha isimli eklenti resimlerdeki yazıları kopyalamaya ve kopyaladığınız kelimeleri veya cümleleri farklı dillere çevirmeye yarıyor.

Gördüğünüz bir görselde 10-15 satırlık güzel bir hikaye olduğunu düşünün ve onu kendinizin yazması gerektiğini düşünün. Çok zaman alacaktır değil mi? Bu eklenti ile işinizi daha kısa sürede halledebilirsiniz.

Adsız

Ayrıca çeviri desteği de veren eklenti birkaç dile çeviri hizmeti sunuyor.Türkçe karakterleri tanımayan Project Naptha İspanyolca, Fransızca, Rusça, Almanca gibi dil desteği sunarken eklenti bakalım önümüzdeki günlerde güncellemeleri ile diğer dillere hizmet verebilecek mi?

Yakın zaman içerisinde Firefox eklentisinin resmi olarak duyurulacağını veya benzerlerinin türeyeceğini düşünüyorum. Web Store üzerinden Project Naptha isimli Chrome eklentisine ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »