Pinterest, Pin It butonunu WordPress, Blogger, Tumblr ve Wix’e getirdi

Nis 22 • Genel, Tanıtım, Wordpress • 2.443 kez okunmuş • Yorum yok Pinterest, Pin It butonunu WordPress, Blogger, Tumblr ve Wix’e getirdi

Pinterest paylaşım butonu Pin It ile daha fazla kitleye ulaşmayı hedefleyen bir haber yayınladı.

pin it button - tumblr

Pin it butonu Tumblr’da

İnsanların beğendikleri şeyleri organize etmek, diğer kullanıcılar ile paylaşmak veya koleksiyonu haline getirmek amacıyla hizmet veren sosyal ağ servisi Pinterest bir hafta kadar önce duyurduğu yeni haberi ile daha farklı platformlardan daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Twitter’dan hatırladığımız Tweet, Facebook’tan hatırladığımız Like butonlarında olduğu gibi içeriği Pinterest’te paylaşmaya yarayan Pin It butonu Tumblr, Blogger, WordPress ve Wix platformlarına getirildi.

Daha önceleri de Pin It butonunun bazı web sitelerine eklenmesi gerçekleşiyordu ancak geçen hafta paylaşılan bilgilere göre artık web sitelerine Pin It butonunu eklemek çok daha kolay bir hal alıyor.

4 yıllık geçmişi bulunan Pinterest’in Pin it butonunun farklı platformlara nasıl ekleneceği hakkında kısa bilgiler:

Tumblr

Tumblr’a Pin it butonunu eklemenin bir yöntemi javascript komutu ekleme yöntemidir.

Bu yöntemi uygulamak için Tumblr Dashboard sayfasında Kişiselleştir sayfasını açın ve HTML düzenlemesine geçin.
Pinterest entegresi var mı diye ctrl+f tuş kombinasyonu ile arama kısmını açın ve pinit.js diyerek aratın herhangi bir şey bulunamazsa </body> tagının hemen öncesine yani üstüne alt satırdaki kodu ekleyin.

<script type=”text/javascript” async src=”//assets.pinterest.com/js/pinit.js”></script>

Kaydettikten sonra Kişiselleştir > HTML Düzenle bölümüne tekrar girin ve az önceki eklediğiniz kodun aynı yerine gelin. src=/... bölümünün hemen öncesine data-pin-hover="true" kod bölümünü ekleyin. Şu şekilde gözükmesi gerekir.

<script type=”text/javascript” async data-pin-hover=”true” src=”//assets.pinterest.com/js/pinit.js”></script>

Eklemeyi gerçekleştikten sonra Ön izlemeyi güncelle butonuna basın ve sağ taraftan herhangi bir resmin üzerine fare imleci ile gelin. Resmin üzerine geldiğinizde Pin it butonunu görüyorsanız yaptığınız işlemler doğru gerçekleşmiştir kaydedip çıkabilirsiniz. Eğer göremiyorsanız Pinterest yardım sayfasından daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

WordPress

WordPress kullandığınız web sitelerinde görsellerinizin üstünde Pin it butonu bulundurmak için Pinterest Hover Pin It Button adı verilen WordPress eklentisini yüklemeniz ve sonrasında nereye eklemek istediğinizi seçmeniz gerekmektedir.

Blogger

Pin it butonu Blogger’ın varsayılan paylaşım butonları arasındadır. Mesajlarınızda paylaşım butonlarını bulundurmak için Yerleşim > Blog Kayıtları içerisinde paylaşım butonlarının görünümünü aktifleştirmeniz gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »