Opera Yer imleri Çubuğu Kullanımı

Oca 30 • Genel, Yazılım • 3.587 kez okunmuş • Yorum yok Opera Yer imleri Çubuğu Kullanımı

Opera’nın dün güncellenen 19 Final sürümünün yayınlanması ile birlikte tarayıcıya bir takım yeni özellikler geldi. Tema desteği, eski adıyla Quick Access Bar yeni adıyla Yer imleri çubuğu, gelişmiş ayarları görüntüleyebilme ve benzeri birçok yenilik ile geldi.

quickaccessbar

Quick Access Bar daha önceleri Opera://flags adresindeki gelişmiş özelleştirme sayfasında ayarlardan biri olarak kullanılıyorken yeni gelen özellik ile ayarlar sayfasından direk düzenlenebiliyor.

yerimleri1

yerimleri2

İkinci bir yeni gelen özellik ise başlangıç sayfası arka plan resminin değişimi oldu.

2014-01-30_14-50-11

Başlangıç sayfası arkaplan resmini değiştirmek istiyorsanız başlangıç sayfasında sağ tıklayıp Temayı Değiştir yazısına tıklayın. Ardından ister varsayılan temalar bölümünden hazır temaları seçin ister Kendi Temanızı Oluşturun bölümünden istediğiniz temayı oluşturun veya daha fazla tema indir bölümüne girerek başkaları tarafından oluşturulmuş temaları kullanabilirsiniz.

Ayrıca girdiğiniz herhangi bir sayfadaki resme sağ tıklayıp Resmi tema olarak kullan yazısına tıklayarak o resmi başlangıç sayfanızın arkaplan resmi olarak seçebilirsiniz.

gelişmiş

Üçüncü bir özellik de ayarlar sayfasının en altına geldi. Gelişmiş ayarları göster butonu ile gelen bu özellik bazı özelleştirmeler yapabilmemize olanak sağlıyor.

sütunsayısı

Bu özelleştirmelerden ilki sekmeler ile üst bölüm arasındaki boşluğu kaldırma ikincisi başlangıç sayfasındaki sütun sayısını 2 ile 7 arasında değiştirebilme, üçüncüsü ise donanımsal hızlandırma özelliğidir.

donanımsalhızlandırma

Opera’da font sorunları ile karşılaşıyorsanız ilk yapmanız gereken değişikliklerden biri bu donanım hızlandırma özelliğini devre dışı bırakmak olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »