Nexus 8 özellikleri ve tasarımı nasıl olacak?

May 31 • Android, Genel, Teknoloji • 1.111 kez okunmuş • Yorum yok Nexus 8 özellikleri ve tasarımı nasıl olacak?

Google’ın HTC ile anlaşmalı yapılan yeni nesil Nexus tabletine ait tasarım ve özellikler belirginleşiyor.

nexus 8

HTC ile yakın bir ilişkisi bulunan Google geçtiğimiz senelerde gerek telefon gerek tablet üzerine ortak çalışmalar yürütmüştü. Yeni Nexus 8’in HTC tarafından yapılacağı da geçtiğimiz aylar içerisinde konuşulan iddialardan bazılarıydı. Bugün gelen haberlere göre Nexus 8 olduğuna inanılan yeni bir tablet gözüktü. Teknik özelliklerinin de bir kısmının belli olduğu iddia edilen Nexus 8‘in teknik özelliklerine bakalım.

7 inçlik boyutlarıyla dikkat çeken tablet dünyasının birçok ürününe karşı yeni Nexus 8, 8 inçlik boyutuyla 2.33 Ghz hızında Qualcomm 64-bit Snapdragon işlemcisi ile dikkat çekecek. 3 GB Ram‘e sahip Nexus 8 Ultra HD ekran ile karşımıza çıkacak. Tablet dünyasında da Ultra HD ekranlara geçiş başladığına göre yeni teknolojik cihazlarda Ultra HD ekranlar bakalım ne derece popülerlik yakalayacak.

Nexus cihazların hemen hepsinde Google’ın desteği olduğundan Android sürümleri bu cihazlara diğerlerinden her zaman daha erken gelerek kullanıcılarını memnun ediyor. 8 inçlik boyuta sahip Nexus 8‘de de Android’in yeni sürümü 4.5 Lime Pie işletim sisteminin bulunacağından söz ediliyor. Yeni Android sürümüne sahip olacağı tahmin edilen Nexus 8’in depolama alanı ise yine 32 GB, 64 GB ve 128 GB’lık seçenekleri ile oldukça üst düzeyde olacağı tahmin edilenler arasındadır.

25 Haziran’da Google I/O 2014 konferansında duyurulması beklenen yeni Nexus 8‘e ait bu detayların net olup olmadığı hakkında kesinlik olmadığını belirtmekte fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »