Mobil cihazlarda Canlı Yayın: Bittorrent Live

Şub 16 • Android, Genel, İnternet, Mobil, Teknoloji, Yazılım • 1.147 kez okunmuş • Yorum yok Mobil cihazlarda Canlı Yayın: Bittorrent Live

Mobil cihazlarda stream adı ile geçen canlı yayın özelliğine Bittorrent Live desteği ile ilk uygulama yapıldı. Bu uygulama da Bittorrent Blog sayfasındaki haber ile yayınlandı.

BitTorrent-Live-Mobile

Bittorrent Blog sayfasındaki bu haberde eklenen bu resim ile Bittorrent Live ile P2P desteği olmayan teknolojilerde kullanıcı sayısının artışı ile bant genişliğinde ne gibi bir değişim gözlemlendiğini ifade ediyor. Mobil teknolojinin büyük popülerliğe sahip olduğu günümüzde Bittorrent çalışanları da mobil teknoloji ile ilgili bu uygulamayı geliştiriyor.

2013’ün Mart ayında hayata geçirilen Bittorrent Live projesi o zamandan bu zamana halen Beta aşamasında gözüküyor. Düşük internet hızına sahip çoğu kullanıcı için bant genişliğini oldukça düşük seviyede tuttuğundan oldukça yararlı bir servis sunuluyor. Bittorrent prensipleri ile bağdaşlaşmış olan peer to peer sistemini kullanan Live büyük masraf ve israflardan koruyor.

Yaklaşık bir yıldır süren çalışmalarla birlikte bu yıl veya bu yıldan sonra ilk Alpha versiyonlu ürünü olan yeni mobil yayın uygulamasına geçileceği de Bittorrent yetkilileri tarafından duyuruldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »