MIOPS ile yüksek hızlı fotoğraf çekiminde kolaylık

Tem 20 • Genel, Tanıtım, Teknoloji • 1.739 kez okunmuş • Yorum yok MIOPS ile yüksek hızlı fotoğraf çekiminde kolaylık

Fotoğraf makinesi ile yüksek hızlı harekete sahip nesnelerin çekimlerini MIOPS adlı akıllı telefondan kontrol edilebilir cihaz ile kolaylaştırın.

miops

Birçok fotoğraf çekme tutkunları ve fotoğrafçılık yapmayı profesyonel olarak düşünen kişiler yüksek hızlı hareket kabiliyeti olan nesneleri ve gerçekleşen eylemleri fotoğraf makineleri ile anlık yakalamak için çok çaba harcar. Kimisi sahip olmadığı donanımdan yada yeterli profesyonelliğe ulaşamadığından bu anlık görüntüleri yakalayamaz.

Kickstarter üzerinden tanıtılan ve 75000 dolar yatırım bekleyen MIOPS duyurulduktan kısa bir süre sonra popüler oldu. Bugün 75 000 dolar sınırını aşarak yaklaşık 90 bin dolar seviyesine bir haftada ulaşan bu ürün fotoğrafçılık deneyimini ve alınan zevki bir üst seviyeye çıkartacak.

Lightning, Sound ve Laser olmak üzere 3 farklı sensörü bulunan bu cihazda Sound modu seçildiğinde ses ile ilgili hassaslığı ayarlayarak ses duyulduğu an fotoğraf çekimi gerçekleşiyor. Gökyüzünde görünen şimşekleri, havai fişekleri veya iğne ile içi su dolu olan balonun patlatılması sonucu oluşan görselliği yakalayabilecek olan MIOPS akıllı telefonla bluetooth üzerinden kontrol edilebiliyor. Sadece akıllı telefondan değil cihazın kendi üstündeki butonlar aracılığıyla da ayarlarda değişiklik yapılabiliyor.

Birçok DSLR fotoğraf makinesi ile uyumlu olduğundan söz edilirken USB şarj cihazı ile de şarj edilebiliyor. Kredi kartından daha küçük boyutlarda bulunan MIOPS ağırlık sıkıntısı da çektirmeyecek gibi görünüyor.

Kickstarter’da bulunan videoda Nerotrigger kurucusunun Emir Bayraktar isimli bir Türk girişimci olduğu gözüktüğünden web sitesini incelediğimizde İstanbul’da bulunan Eron Elektronik olduğu gözüküyor.

Bluetooth 4.0 ile Android ve iOS platformuna uyumlu olduğu bilinen MIOPS üstünde mini-USB girişi bulunduruyor. Ön sipariş ile ilk denemek isteyenlerin isimlerini yazdırdığı projeye göre ürün Aralık 2014‘te dağıtıma geçecek.  Fuji model fotoğraf makinesine desteklerinin olmadığı belirtilirken  Canon 5D Mark III, Canon 4D, Panasonic Lumix GH4, Sony Alpha 77, iPhone 5s gibi cihazları destekliyor.

Kendi içerisinde 3 farklı modeli bulunan MIOPS’un Basic modeli Kickstarter’da 190 dolar fiyatı ile rezerve ediliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »