Microsoft, Minecraft satın almasını onayladı

Eyl 15 • Genel, İnternet, Teknoloji • 1.943 kez okunmuş • Yorum yok Microsoft, Minecraft satın almasını onayladı

Minecraft yapımcısı Mojang’ın Microsoft tarafından satın alınacağı iddiaları doğrulandı. Satın alma miktarı ise 2.5 milyar dolar olarak açıklandı.

minecraft

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Minecraft-Microsoft ilişkilerinde Minecraft yapımcısı Mojang’ın Microsoft’a katılımı bugün Youtube Xbox resmi sayfasında Microsoft’un Xbox oyun platformu yetkililerinden olan Phil Spencer’ın paylaşılan videosu ile doğrulandı.

Yapımcı Notch Majong’dan ayrıldı

Mojang.com üstünden de gelen doğrulamada Minecraft’ın yapımcısı Markus Persson’ın(@notch) küresel çapta şirket sorumluluklarını üstlenmek istemediği belirtildi. Markus Persson da kendi web sitesinde Mojang’dan ayrıldığını belirtti. Notch’un projelerine devam edeceği de Mojang tarafından açıklanan detaylar arasında.

2012’den bu yana Microsoft ile büyümeye devam edildiği ve satın alma sonrasında da herhangi bir değişimin olmayacağı anlatılmaya çalışılmış.

2.5 milyar dolara Microsoft’a satışının gerçekleşeceği belirtilen Mojang ile bakalım Microsoft’un satın alacağı Minecraft’ın Android, iOS, Mac gibi platformlarda değişim gösterip göstermeyeceği önümüzdeki dönemde belli olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »