Microsoft 150,000’den fazla Metro uygulamasını sundu

Mar 21 • Genel, İnternet, Teknoloji • 1.065 kez okunmuş • Yorum yok Microsoft 150,000’den fazla Metro uygulamasını sundu

Windows Store‘daki Metro uygulama sayısı 21 Mart itibari ile 150 bin sınırını geçti.

windows-store

Microsoft’un Windows 8 işletim sistemi ile kullanıcılarda çok tartışılan adımlarından biri olan Metro uygulamaları 150 bin sınırını aştı. Her geçen gün Windows Store’a yeni uygulamalar yükleniyor ve uygulama sayısı geliştiricilerle birlikte daha da artıyor.

Bu durumdan memnun olan Microsoft ise bazı zararlı, gereksiz programları yayından kaldırırken daha temiz bir Windows Store kurmayı hedefliyor. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Windows Store‘da 100 bin uygulama sınırını aşan Microsoft yaklaşık 8 ayda uygulama mağazasına 50 binden fazla uygulama ekledi ve eklemeye de geliştiriciler devam ediyor.

MetrostoreScanner adlı websitesi tarafından alınan verilere göre Windows Store’daki 21 Mart günündeki güncelleme ile yazılım sayısı 150 bini aştı.

Uygulamalar ve oyunlar Windows 8.1 ve Windows RT 8.1 işletim sistemlerinde kullanılabilir. Aynı uygulamaların platform içerisinde çokça bulunduğundan yakınan bazı kullanıcıların isteği ise daha kaliteli yazılımların üretilebilmesi ve daha temiz bir platform sağlanabilmesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »