Mi.com Xiaomi’nin 3.6 Milyon Dolar değerindeki yeni sitesi

Nis 25 • Genel, İnternet, Teknoloji • 976 kez okunmuş • Yorum yok Mi.com Xiaomi’nin 3.6 Milyon Dolar değerindeki yeni sitesi

Xiaomi uluslararası çapta markalaşma hedeflerinden ilkini iki harfli domain mi.com‘u satın alarak gerçekleştirdi.

3.6 Milyon dolar değeriyle mi.com

3.6 Milyon dolar değeriyle mi.com


Geçtiğimiz günlerde Çin’in en hızlı büyüyen teknolojik cihaz üreticisi Xiaomi’nin küresel çapta bir marka olması hedefiyle Xiaomi CEO’su Lei Jun tarafından bazı açıklamalar yapılmıştı. Yapılan açıklamalarda Xiaomi’nin Çin içi projelerinden ayrı olarak 10 ülkeye açılmasından bahsedilmişti. Xiaomi yöneticilerinden Hugo Barra geçtiğimiz günlerde şirketin yeni sitesinin Mi.com olacağını Twitter hesabında duyurmuştu.

Global bir marka olmak için gerekli yatırımlardan biri de 3.6 Milyon değer biçilerek satın alınan Mi.com oldu. Chinadaily kaynaklı bu haberde 2013 yılından beri yükselişte olan Xiaomi’nin 3.6 milyon dolarlık yatırımı ile büyümek için ne kadar kararlı olduğu da anlaşılmaktadır.

Şu an için yılın satın alınan en pahalı domaini adıyla geçen Mi.com 3.6 Milyon dolar değeriyle satın alınmışken qz.com‘a dayandırılan verilere göre yılın en pahalı 2. domaininin ise 3.1 Milyon dolarlık harcama ile whisky.com olduğu söylenmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »