LinkedIn Lynda Kullanıcılarını Veri Sızması Hakkında Uyarıyor

Ara 19 • Genel, İnternet • 475 kez okunmuş • Yorum yok LinkedIn Lynda Kullanıcılarını Veri Sızması Hakkında Uyarıyor

LinkedIn‘in sahibi olduğu en büyük çevrimiçi eğitim platformlarından Lynda‘da veritabanına bir 3. parti uygulama tarafından erişildiği belirtildi.

Lynda eğitim sitesi veritabanına izinsiz giriş yapıldı.

Lynda eğitim sitesi veritabanına izinsiz giriş yapıldı.

Microsoft’un geçtiğimiz aylarda 26 Milyar dolarlık LinkedIn satın alması haberleri ile gündeme gelen LinkedIn, şimdi de kendisine bağlı eğitim platformu Lynda.com kullanıcılarına uyarı mesajı göndermesi ile gündeme geldi. LinkedIn şirketinden kullanıcılarına gelen mailde 3. parti bir uygulama tarafından veritabanına izinsiz giriş yapıldığı ve bu veritabanında kullanıcıların hangi eğitimleri aldığı,eğitimlerle ilgili verileri ve iletişim bilgilerinin yer aldığı açıklandı.

Ele geçirilen veride kullanıcı şifrelerinin bulunuyor olması gibi bir durumla ilgili henüz bir kanıt olmadığı belirtildi. Verilerin internete açılması gibi bir kanıtın da henüz ellerinde olmadığı ve şimdiden Lynda.com kullanıcılarını tedbirli olmaları için uyardığı bu mail içerisinde geçen bilgiler arasında.

Olayla ilgili LinkedIn sözcüsünün Neowin’e yaptığı bir açıklamada ise veritabanı içerisinde şifrelerin yer almadığı ancak kullanıcı verilerinin yer aldığı ve 55 binden az Lynda kullanıcısının bu durumdan etkilendiği ve 9.5 milyon üyesi bulunan Lynda.com‘un tüm üyelerine bu durumla ilgili bilgi verdiği belirtildi. Veritabanı bilgilerinin şu anda internete düşmediğini ve ek güvenlik önlemlerinin de alındığı açıklandı.

Geride bıraktığımız aylarda web sitelerinin hacklenmesi veya kullanıcı verilerinin sızdırılması ile ilgili çok sayıda haber yayıldığından dolayı artık böyle bir durumun Lynda‘nın başına gelecek olması çok normal karşılanacak düzeye ulaştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »