Lenovo Windows Phone 8.1’li telefon çıkartacak

May 22 • Genel, Mobil, Teknoloji • 1.177 kez okunmuş • Yorum yok Lenovo Windows Phone 8.1’li telefon çıkartacak

Çinli bilgisayar devi Lenovo 2014 sonları veya 2015 başlarına doğru Windows Phone 8.1 işletim sistemine sahip telefon çıkartacağını onayladı.

lenovo

Microsoft, Windows Phone işletim sistemli cihazlarda donanım geliştirmeleri konusunda LG ve Lenovo’nun da dahil olduğu XOLO, Gionee, Karbonn gibi genellikle mobil platformun bilinen markaları ile ortaklık kurduğunu şubat ayı içerisinde duyurmuştu.

Şubat ayından bu yana Lenovo’nun Windows Phone işletim sistemli telefon üreteceği iddiaları üzerinde durulurken alman teknoloji haber sitesi Mobile Geeks Lenovo’nun mobil iş grubu başkanı Liu Jun ile yaptıkları röportajda Lenovo’nun 2014 yıl sonu veya 2015 başında Windows Phone 8.1 işletim sistemli akıllı telefon üreteceğinin doğrulandığını duyurdu.

Telefon teknik detayları ile ilgili henüz hiçbir bilgi paylaşılmamış olmasına rağmen WP 8.1 ile gelecek olması Microsoft’un son mobil işletim sistemi sürümünde bulunan Cortana yardımcı asistanı ve WP 8.1’e özgü birkaç özelliği de bulunduracağı bilinmektedir.

Lenovo hali hazırda Çin’de Android cihazları ile büyük başarılara imza atarken Windows Phone işletim sistemli telefonlarının da pazarda başarılı yer edineceğinden konuşuluyor.

2014’ün son aylarına doğru daha kesin bilgiler elde edebileceğimiz Lenovo‘nun telefonlarında Windows Phone kullanacak olması Windows Phone işletim sisteminin mobil pazarda kullanım oranlarını daha da yükselteceği öngörülüyor.

CES2015’te duyurulacağı iddia edilen bu telefonların yanı sıra Lenovo’nun giyilebilir teknoloji ürünleri çıkartacağı üzerinde de duruluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »