Kaspersky’nin gerçek zamanlı siber tehdit haritası

Tem 16 • Genel, İnternet, Teknoloji • 1.505 kez okunmuş • Yorum yok Kaspersky’nin gerçek zamanlı siber tehdit haritası

Zararlı yazılımı engelleme ve güvenlik konularında en çok bilinen şirketlerden biri olan Kaspersky, Cybermap Kaspersky servisi ile dünya üzerinde gerçekleşen anlık saldırıları görüntülüyor.

cybermap-kaspersky-2

Kötücül yazılımlara karşı koruma hizmeti veren rus güvenlik şirketi Kaspersky 17 yıllık geçmiş sahip olmasının yanı sıra iş hayatında veya kişisel kullanımlarda en çok kullanılan güvenlik şirketlerinden biridir. Cybermap Kaspersky isimli web sitesi üzerinden dünya üzerinde anlık gerçekleşen tehditleri görüntüleyen bir servis kuran şirket güvenlik zaafiyeti veren en popüler ülkeler hakkında bilgi veriyor. Sadece bu konuda değil tüm dünya ülkeleri arasındaki tehditleri görütüleyen Cybermap Kaspersky web servisi ayrıca saldırıların hangi türden olduğunu da farklı renk seçenekleri ile görüntülüyor ve her gün belli bir sayaç ile ne kadar zararlı aktivitenin gerçekleştiğini gösteriyor. Örnek vermek gerekirse gün içerisinde şu ana kadarki tespit edilen saldırılarda en popüler ilk 5 ülke şu şekildedir.

1- Rusya
2- Vietnam
3- Hindistan
4- Amerika
5- Almanya

Web sayfalarından gelen zararlılar, mail yoluyla gelen zararlılar, tespit edilen güvenlik açıkları, ağ saldırıları vb. belli kategorilerde gerçekleşen saldırıları OAS, ODS, WAV gibi kısa isimlendirmeler ile tanımlayan Kaspersky’nin bu servisini cybermap.kaspersky.com üstünden deneyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »