iPhone 6 yayın tarihi ve Çin satış fiyatı belli oldu

Haz 25 • Genel, Mobil, Teknoloji • 1.758 kez okunmuş • Yorum yok iPhone 6 yayın tarihi ve Çin satış fiyatı belli oldu

Apple’ın iPhone’da büyük ekranla gelecek söylentileri iPhone 6 ile gerçekleşirken yeni bilgiler ile Eylül’de iPhone 6’nın yayınlanması bekleniyor.

iphone-6

Apple‘ın 2014 yılına ait yeni nesil iPhone akıllı telefonları ile ilgili her geçen gün yeni detaylar netleşirken bugün iPhone 6’nın 19 Eylül‘de yayınlanacağına ilişkin haberler yabancı kaynaklarda konuşuluyor.

Geçtiğimiz ay Deutche Telekom isimli alman kaynaktan gelen 19 Eylül yayın tarihi bugün de farklı kaynaklardan gelen bilgiler ile onaylandı. Gelen bilgilerin Çinli dev internet şirketlerinden olan ve aynı zamanda 2014 Nisan’ında Google, Amazon, eBay ve Facebook’tan sonra dünyanın 5. büyük internet şirketi olan Tencent’e dayandırılan kaynaklarda 19 Eylül 2014’te iPhone 6’nın yayınlanacağı bildirildi.

4.7 inç boyutundaki iPhone’un yayın tarihinin belli olduğu söylenirken 5.5 inç ile daha büyük boyutlu iPhone için yayınlamanın daha sonraki tarihlerde yapılacağı söyleniyor.

4.7 inçlik iPhone 6’nın 32 GB’lık ve 64 GB’lık modeli Tencent’e dayandırılan kaynakta belirtilirken bir de iPhone 6’ya ilişkin Çindeki fiyat bilgisi de belirtilmiş.

32 GB’lık iPhone 6’nın Çin fiyatı 850 dolar civarındayken 64 GB’lık modeli ise 1000 doların biraz üstünde satışa sunulacağından söz ediliyor.

Ülkemizde henüz satış fiyatı ile ilgili detayların olmadığı 32 ve 64 GB’lık dahili alana sahip iPhone 6 akıllı telefonların 3000 TL sınırını ne düzeyde geçeceğini veya geçip geçmeyeceğini önümüzdeki dönemde gözlemliyor olacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »