Internet Explorer dev kanalı duyuruldu

Haz 16 • Genel, İnternet, Teknoloji, Yazılım • 1.027 kez okunmuş • Yorum yok Internet Explorer dev kanalı duyuruldu

Microsoft’un İnternet tarayıcısı Internet Explorer, Google Chrome Dev ve Firefox Nightly kanallarında olduğu gibi dev kanalı çıkaracağını duyurdu.

Internet_Explorer_Developer_Channel_Setup

Gelen bu haber ile geliştiriciler ve Internet Explorer güncellemelerini ve yeniliklerini yakından takip etmek isteyen kullanıcılar IE’nin bu sürümüne odaklanabilecek ve yenilikleri ilk onlar gözlemleyebilecek. Windows 7 Service Pack 1 ve Windows 8’de çalışabilen dev kanalı sürümü geliştiricilere tarayıcının en yeni özelliklerini test etme imkanı sağlayacak.

Yükleyebileceğiniz bu geliştirici sürümü Google Chrome Canary’de olduğu gibi kullanmakta olduğunuz tarayıcıdan bağımsız olarak yüklenebilir ve test edilebilir.

Gelen bu Internet Explorer geliştirici kanalı güncellemesine ait birkaç yeni özellik sunuyor. Tarayıcıyı kurabilmek için Powershell 3 ve .Net 4 Framework kurmalısınız.

ie-geliştirici-kanali

F12 geliştirici araçlarına giriş, otomatik testler için WebDriver kullanımı, yeni GamePad API’si kullanarak web oyun seçiminde Xbox kontrolcüsü kullanımı gibi birkaç geliştirici uygulaması sunan geliştirici kanalı yüklemelerine alttaki dosyalardan ulaşabilirsiniz.

Windows 7 SP1 uyumlu Internet Explorer Geliştirici Kanalı
Windows 8 uyumlu Internet Explorer Geliştirici Kanalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »