Instagram’dan 100 Milyon Dolarlık reklam anlaşması

Mar 7 • Genel, İnternet, Teknoloji • 1.136 kez okunmuş • Yorum yok Instagram’dan 100 Milyon Dolarlık reklam anlaşması

Instagram, merkezi New York‘ta bulunan ve reklamcılık-pazarlama alanında dev şirketlerden olan Omnicom ile 100 Milyon Dolarlık reklam anlaşması yaptığını duyurdu.

instagram

Instagram 100 Milyon Dolarlık reklam anlaşması gerçekleştirdi.

Yaklaşık 3.5 yıl önce 2010 Kasım ayında fotoğraf üzerine bir sosyal paylaşım ağı olarak kurulan Instagram kısa süre içerisinde oldukça büyümüş ve 21 Nisan 2012’de Facebook tarafından 1 Milyar Dolar‘a satın alınmıştı.

Satın almanın ardından daha da büyüyen Instagram‘a yaklaşık 4-5 ay önce reklamlar entegre edilmeye başlanmıştı. Bugün Instagram’ın bildirdiği habere göre reklam ve pazarlama konusunda oldukça bilinen bir şirket olan Omnicom şirketi ile 100 Milyon Dolarlık anlaşma yapıldığı bildirildi.

Instagram’ın Pazarlama İşlemleri Yöneticisi Jim Squires konu hakkında şu açıklamalarda bulundu.

“İleriye doğru bir hareket olan bu anlaşma reklam stratejimizi değiştirmeyecek. Kişi zaten Instagram üzerinde güçlü bir varlığa sahip, seçkin markaların güzel, yüksek kalitede fotoğrafları ve videoları sınırlı sayıda görmeye devam edecek.” “Ekiplerimiz inanılmaz görüntüleri insanlara sunmaki kampanyaları geliştirmek ve yürütmek için el ele çalışmaya devam etmektedir. Bu heyecan verici yeni bölümle birlikte ortaklığımız ile oldukça güzel yaratıcı içerikler arıyoruz.”

Instagram son güncellenen verilerine göre 16 Milyon üzerinde aktif kullanıcı, %60 Amerika dışı kullanıcı ve günlük 55 Milyondan fazla fotoğraf yüklenmesine sahip bir fotoğraf ve video paylaşım platformudur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »