Huawei’den 6 ayda 21 milyar dolar satış geliri

Tem 21 • Diğer, Genel, Teknoloji • 6.443 kez okunmuş • Yorum yok Huawei’den 6 ayda 21 milyar dolar satış geliri

Çin’in en büyük mobil cihaz satıcılarından Huawei 2014 yılında geride bıraktığımız ilk 6 ayda 21 milyar dolar satış geliri elde etti.

huawei-ascend-p7

Geçen senenin aynı dönemine oranla 21 milyar dolarlık satış geliri sonucu Huawei’de %19 büyüme gerçekleşti. Çin’in en büyük kentlerinden biri olan Shenzen’de merkezi bulunan Huawei 21.85 milyar dolarlık geliri ile geçen yılın ilk altı aylık dönemine oranla %18.3‘lük bir büyüme gerçekleştirdi.

IDC‘ye dayandırdığımız alttaki tabloda dünya genelinde toplam akıllı telefon satışları pazar payı baz alındığında en çok satılan 3. marka olan Huawei Samsung’un birinciliğine rağmen büyümesini sürdürüyor. Samsung ve Apple gibi rakiplerinin aksine Amerika’da popüler olmayan ve geçen ay online mağazasını açan Huawei belki de bu yükselişini önümüzdeki dönemde devam ettirerek Amerika’da da kendine daha güçlü bir yer edinecek.

akilli-telefon-satis-rakamlari

Açıklanan bu rapor ile birlikte Huawei’nin mali işler müdürü Cathy Meng “2014’ün ilk yarısında satış gelirleri ve kârımız beklediğimiz düzeyde gerçekleşti.” açıklamasını yaptı. Ülkemizde 1500 lira fiyat sınırının altında olacağı konuşulan Ascend P7‘nin duyurulması ile birlikte 70 ülkede yayınlanacağının açıklanması da Huawei’nin hedeflerinin yüksek olduğunu açıklar nitelikte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »