Huawei Ascend P6’ya Android Kitkat Mayıs ayında gelecek

Nis 22 • Android, Genel, Mobil, Teknoloji • 1.763 kez okunmuş • Yorum yok Huawei Ascend P6’ya Android Kitkat Mayıs ayında gelecek

Resmi olmayan Huawei haber sitesinin haberine göre Huawei Ascend P6‘ya Android Kitkat Mayıs ayında gelecek.

ascend p6

Çin merkezli uluslar arası çalışan teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve ürünlerine bunları yerleştiren Huawei tablet, akıllı telefon, modem vb platformlarda çalışarak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir yere sahiptir. Çeşitli araştırma kurumlarınca yapılan analizlere göre dünyada 2013 yılının akıllı telefon satışları listesinde en iyi ilk 3 markadan biri olduğu belirtilen Huawei’nin inceliği ile bilinen akıllı telefonu Ascend P6 hakkında yeni haberler geldi.

Huawei tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Ascend P6, Mayıs ayında Android Kitkat güncellemesi alacak. Her ne kadar Çin sürümüne ait Kitkat çıktığı haberi yapılmasına rağmen uluslar arası çapta bir Android Kitkat güncellemesinin yapılmaması Ascend P6 sahibi kullanıcıların tepkisine neden olmuştur.

Huawei Macaristan Facebook sayfasında da değinilen konuya göre Android Kitkat güncellemesi gelecek ayın ikinci yarısından itibaren gerçekleşecek. 15 Mayıs sonrasında gelmesi beklenen güncelleme ile başka detaylar paylaşılmadı ancak Avrupa güncellemesi olarak adlandırılacağının da üstünde duruluyor.

Ttnet tarafından verilen modemlerle birçoğumuzun tanıdığı Huawei’nin Ascend serisi son telefonlarından Ascend P6 geçtiğimiz sene yaz aylarında çıkmıştı. Huawei Ascend P6 4.7 inç 720p çözünürlüklü IPS LCD ekrana sahiptir. Emotion UI 1.6 arayüzü ile gelen telefon 2 GB Ram ve seçimi kullanıcıya bırakılmış 8 veya 16 GB’lık dahili alan bulundurur.

8 MP arka 5 MP ön kameraya sahip Ascend P6 1.5 Ghz 4 çekirdekli işlemci ve 2000 mAh bataryaya sahiptir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »