HTC Nexus 9 tablet detayları netleşti

Haz 22 • Genel, Tanıtım, Teknoloji • 1.170 kez okunmuş • Yorum yok HTC Nexus 9 tablet detayları netleşti

Nexus tablet ailesinin yeni üyesi Nexus 9’a ilişkin HTC tarafından yapılmış tablet bilgileri paylaşıldı.

nexus-9-htc

Google’ın güncelleme konusunda cömert davrandığı Nexus akıllı telefon ve tablet serilerinde henüz Nexus 6’ya ilişkin bilgiler bulunmazken geçtiğimiz gün içerisinde internette yerini alan görsellere göre HTC’nin Nexus 9 tabletine ilişkin belli bilgiler söz konusu.

HTC Voltanis adı ile sızan tabletin AndroidPolice tarafından Nexus 9 olacağı üzerinde duruluyor. Tablet pazarında şu ana kadar önemli başarılara imza atmamış olan HTC bakalım Voltaris kod adlı Nexus 9 ile ne derecede başarılı olacak? Samsung, Asus, Apple gibi tablet pazarının öncü markalarının yanı sıra HTC akıllı telefon piyasasında HTC One ve HTC One M8 ile büyük başarı sağlamış ve sağlamaya devam ediyor.

htc-nexus9-tablet-ozellikleri

HTC Voltanis’in 8.9 inç boyutunda 2048*1440 ekrana sahip olacağı biliniyor. 16 ve 32 GB’lık dahili depolama seçimlerinin bulunacağından söz edilirken 8 MP arka kamerası, 3 MP ön kamerası bulunan bu tablet 2 GB Ram, 64 bit NVIDIA Logan işlemci ile HTC One’da olduğu gibi Zero Gap adı verilen tasarım mimarisine sahip olacağından söz edilmekte.

Paylaşılan görsellerde Nexus 7’ye benzeyen bir yapısı olduğu düşünülen HTC’nin yeni tableti Voltanis(Nexus 9) fiyat düzeyi hakkında şöyle bir bilgi söz konusudur. 16 GB’lık depolama alanına sahip model Avrupa fiyatı olarak 400 dolar fiyat düzeyinde iken 32 GB’lık model ise 500 dolar düzeyinde olacak. Cihazın resmi olarak son çeyrekte belli olacağı düşünülürken net olmayan fiyat düzeyi de bu şekildedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »