HP 7 Plus: HP’nin 100 dolarlık yeni tableti

May 23 • Genel, Tanıtım, Teknoloji • 1.450 kez okunmuş • Yorum yok HP 7 Plus: HP’nin 100 dolarlık yeni tableti

HP en son çıkardığı tablet platformu üyelerinden HP 7 Plus ürününü HP Store’da 100 dolara satıyor.

hp-7-plus

Fiyatı oldukça uygun görünen HP’nin tablet fiyatlarında bu derece düşük fiyat politikasına gitmesinde geçtiği yıllarda yaşadığı deneyimler önemli rol oynuyor. Tablet piyasasında zor zamanlar geçiren HP zamanında Palm ve WebOS‘u satın alarak iPad’e karşı yanıt vermeye çalışmış ancak başarısız olmuştu.

Müşteri eksikliği ve marka imajındaki düşüşü engellemek ve eski popülerliğine kavuşmak amacıyla yeni tableti HP 7 Plus’ı uygun fiyattan satmayı hedefleyen firmanın tablete ait özellikleri şöyledir.

hp-7-plus-2

Android 4.2.2 Jelly Bean ile gelecek olan HP 7 Plus adından da anlaşılacağı üzere 7 inç boyuta sahiptir. 1024*600 piksellik ekranı ile piyasadaki ucuz tabletlere göre gayet iyi çözünürlük sunuyor. 4 çekirdek 1 Ghz hızında ARM Cortex A7 işlemciye sahip modelde Bluetooth ve GPS bağlantısının bulunmaması eksi bir değerlendirmeye neden oluyor. Ancak HP Store‘daki 100 dolarlık fiyatı ile bu durumu aşan HP 7 Plus 8 GB dahili alan sunuyor.

2800 mAh batarya ile 5 saate kadar kullanım ömrü sunan modelde 1 microUSB 2.0, 1 32 GB’a kadar kaldırabilen microSD kart desteği bulunuyor. Mikrofon ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunan tablet gümüş rengindedir.

Türkiye’ye ne zaman geleceği hakkında henüz bir bilgi olmayan HP’nin bu tableti ucuz tabletler arasında dikkat çekecek gibi duruyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »