Hover Zoom Alternatifi: Imagus

Ara 26 • Genel • 1.446 kez okunmuş • Yorum yok Hover Zoom Alternatifi: Imagus

Kullanıcıların bilgisayar kullanımında kolaylık sağlayacak sosyal ağ ve benzeri genellikle içerisinde yoğun şekilde resim barındıran sitelerde kullanılan ve üstüne gelinen resmi en büyük boyutta direk ekranınıza yansıtan Hoverzoom eklentisi birkaç gün önce gezilen sitelerde kullanılmayan domainler(webadresleri) ile ilgili şüpheli bir aktivite gösterdiği farkedilmiş ve bazı kişiler tarafından Google Web Store’a eklentinin kaldırılması için rapor gönderilmiştir. Bunun sonucunda da Hover Zoom eklentisi Chrome Web Store’dan geçtiğimiz günlerde kaldırıldı.

hoverzoom

Tabi bu işlemler Hover Zoom 4.27 sürümü için geçerliydi. Bunun ardından 4.28 sürümü yayınlandı ve 4.27 sürümündeki script temizlenerek yayınlandı. Hover Zoom bu zaman diliminde Google tarafından değil kendi geliştiricileri tarafından Web Store’dan silindi. İleriki günlerde belki tekrardan eklenebilir…

Hover Zoom kullanmak istiyorsanız alttaki adrese sağ tıklayıp önce bilgisayarınıza kaydedin. Ardından Chrome tarayıcınızda Araçlar bölümünden Uzantılar bölümünü açın. İndirdiğiniz (.crx uzantılı) eklenti dosyasını sürükleyerek uzantılar sayfasına bırakın ve yüklemeye geçin.

http://hoverzoom.net/chrome/download.php

 

imagus

Ancak Hover Zoom kullanmak istemiyorsanız alternatif olarak Imagus adlı ücretsiz eklenti de Hover Zoom ile aynı işlevi görüyor. Hover Zoom’da olduğu gibi tüm siteleri desteklemiyor ancak Yahoo, Flickr, Facebook, iMDB, Youtube gibi çoğu popüler siteye karşı destek sunuyor bu servis de…

image hosting

Yakınlaşabilir resimlerin işaretlenmesi, kısayol tuşu atayarak kullanım ve benzeri birçok farklı özellik ile kişiselleştirilebilir. Resimler üzerinde düzenlemeler yapıp resim hosting(imgur, imageshack, directupload) servislerine de gönderebilirsiniz.

Imagus eklentisine ulaşmak için alttaki adrese giriniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/imagus/immpkjjlgappgfkkfieppnmlhakdmaab?hl=en

Hover Zoom ile ilgili daha geniş bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

http://hoverzoom.net/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »