Google’dan Yeni WordPress Eklentisi: Google Publisher

Oca 16 • Genel, Tanıtım, Wordpress • 1.375 kez okunmuş • Yorum yok Google’dan Yeni WordPress Eklentisi: Google Publisher

Google dün WordPress tabanlı websiteleri için kendi servislerine kolaylık sağlayacak yeni bir WordPress eklentisi yayınladı.

0

Günümüzde WordPress, web siteleri arasında en çok kullanılan İçerik Yönetim Sistemlerinden (CSM) biridir. Bu nedenle ki Google da daha fazla kitleye hitap etmek ve kendi servislerini kolayca kullandırtmak için şu an beta halde bulunan yeni WordPress eklentisi Google Publisher Plugin’i yayınladı. Bir diğer isim olarak Google Yayıncı Aracı da diyebiliriz aslında.

WordPress 3.0.0 üstü sürümlere uygun olarak hazırlanan bu araç WordPress site sahiplerinin sitelerini analiz etmekte kullanacağı Google servislerinden Webmaster Tools’u ve Google reklam servisi reklamlarının siteye eklenerek reklamlardan gelir elde etmesini sağlamak amacıyla Adsense reklamlarını eklemeye olanak veriyor. Ayrıca da farklı türden boyutlu reklamlara göre sayfanın neresine eklenebileceğini de gösteriyor. Şu anda beta sürümü bulunan Google Yayıncı Aracı’na ileriki zamanlarda yeni özellikler eklenebilir.

1

WordPress Eklenti sayfasından ulaşabileceğiniz eklenti: Google Publisher Plugin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »