Google’dan müzik oynatmak için sesli komut

Mar 23 • Android, Genel, Teknoloji • 1.487 kez okunmuş • Yorum yok Google’dan müzik oynatmak için sesli komut

Google yeni sesli komutu “Play Music” ile Google Müzik uygulamasında “Kendimi şanslı hissediyorum” butonu görevi görecek yeni bir özelliği Google Plus üzerinden duyurdu.

Google'dan Play Music komutlu yeni özellik geliyor.

Google’dan Play Music komutlu yeni özellik geliyor.


Son dönemde Google’ın değer verdiği şeylerden biri ses komutları ile uzaktan işlem yaptırmak oldu. Birkaç ay önce Android işletim sistemi 4.4 Kitkat sürümü ile “Ok Google” sesli komut özelliğini duyurmuştu. Çok da ses getirmişti gerçekten… Ok Google özelliğini bilmeyenler için kısaca belirteyim. Okey Google dediğinizde size arama sayfasına hazırlık olacağı bir sayfa açıyor ve sonraki söylediğinize göre Google’da arama gerçekleştiriyor ve size sesli olarak açıklama yapıyor.

Birkaç hafta önce Google Drive’a söylenenlerin yazıya döküleceği ile ilgili bir görsel üzerinden yaptığım bir haber de yine Google’ın son sesli komutlarından biriydi.

Bu seferki sesli komut ise “Play Music” sözleri ile Google’ın Müzik uygulamasında açmanız için size arama sonuçlarını sunan bir özellik oldu. Özelliğe dair bazı görselleri de Google Plus sayfasından aldık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »