Google, Songza müzik servisini satın alıyor

Tem 1 • Genel, İnternet, Teknoloji • 1.289 kez okunmuş • Yorum yok Google, Songza müzik servisini satın alıyor

Google müzik servisi arayışında satın alınacağı iddiaların geçtiğimiz günlerde de yaşandığı Songza satın alması ile netleşti.

google-songza

Geçtiğimiz aylarda yeni yayına alınan Beats Music yayın servisinin de içerisinde bulunduğu bilinen Müzik firmalarından Beats yaklaşık 3 milyar dolar gibi bir fiyattan Apple tarafından satın alınmıştı.

Google’ın geride bıraktığımız 1-2 ay içerisinde Songza müzik yayın servisini satın alacağı konuşuluyordu. Google satın almasının doğrulandığı bir haber de Songza blog sayfasından duyuruldu. Amerika’nın dünya kupası mücadelesindeki maç ile aynı güne geldiğinden bugünün diğer mücadelesi: Google ve Songza başlığı ile bilgi verildi.

Google tarafından yapılan açıklamada Songza’ya şu an için herhangi bir müdahale yapılmayacağı konuşulurken değişiklik olmayacağından da söz edildi. Gelecek dönemde sevilen detayların Google Play Music’e geleceği belirtilirken satın alma fiyatının ise net olmayan rakamlara göre 15 milyon dolar değerinde olduğu söyleniyor.

3 milyar dolarlık fiyat ile Beats‘in Apple tarafından satın alınması yanında Pandora ve Spotify gibi popüler müzik yayın servisleri de göze alındığında oldukça ucuz bir miktara satın alındığı konuşuluyor. Haziran ayı içerisinde bağımsız sanatçı şarkılarının Youtube’dan silinmesi ile Youtube’a özgü bir müzik yayın servisinin geleceğinin duyulmasının ardından -ki biz bu haberi Nisan ayında Digitalmusicnews‘e dayandırdığımız Youtube müzik servisi ile açıklamıştık- Google Play Music adlı 18 milyonun üzerinde şarkıya sahip online müzik satın alma platformu yanında bir de Songza’yı satın alan Google müzik alanında önemli işler yapacak gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »