Google Now Chrome ile Masaüstünde

Oca 16 • Android, Genel, Mobil, Yazılım • 1.266 kez okunmuş • Yorum yok Google Now Chrome ile Masaüstünde

Google, Google Now servisini daha önce açıklamıştı. iOS, Android ile uyumlu olan bu servise bugün Chrome tarayıcısında destek geldi.

2014-01-16_19-41-43

Google Chrome Canary sürümüne gelen yeni özelliklerle Google Now servis bildirimleri artık masaüstü bilgisayarlarda da görüntülenebilecek. Hava durumlarından takımınızın maç skorlarına trafik durumundan randevu hatırlatmalarına kadar birçok bildirimi genelde geliştiricilerin kullanmış olduğu son güncellemeleri ilk olarak alan Chrome Canary sürümünde deneyebilirsiniz.

2014-01-16_19-43-31

Bunun için yapmanız gerekenler Chrome Canary Sürümü adresinden son sürümü indirdikten sonra adres çubuğuna ” chrome://flags/#enable-google-now ” tırnak içindeki adresi yazıp enter ile aratmanız. Bunu gerçekleştirdiğinizde Chrome Flags sayfası altındaki Google Asistan özelliğini etkinleştirecek. Seçeneği Varsayılan olarak görüyorsanız Etkinleştirildi seçeneğine çevirip tarayıcınızı kapatıp tekrar açın. Açtığınızda işlem etkinleşecektir. Tabi gerisini kullanabilmek için daha önce telefonunuzda Google Now servisini kullanıyor olmanız gereklidir.

Detaylı bilgi için Chrome Yardım sayfasını ziyaret edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »