Google I/O 2014’te yer alanlar

Haz 26 • Android, Genel, İnternet, Tanıtım, Teknoloji • 1.143 kez okunmuş • Yorum yok Google I/O 2014’te yer alanlar

Türkiye saati ile 25 Haziran saat 19:00’da açılışı yapılan ve bu sene 7. kez düzenlenen Google I/O 2014 konferansında Google yeni ürünlerini tüm geliştiricilere tanıttı.

android tv

Google’ın Android, Chrome ve uygulamalar konusunda yetkili şefi Sundar Pichai’nin geride bıraktığımız yaklaşık 6 yıla ilişkin birtakım veriler sunması ile açılışı gerçekleşen Google I/O 2014’te Android’i küresel çapta ileriye taşımak için Android One, TV’ler için Android TV, Chrome ve Android birleşimi ile tasarım katmanı Material Design, geliştirici kullanımında bulunan Android Wear, Android’i otomobillere taşıyan Android Auto,sağlıklı yaşam ile ilgili Android Fit, Samsung’un ve LG’nin Android Wear’lı yeni akıllı saatleri ve daha birkaç yenilik tanıtıldı.

5000’den fazla yeni API’den sözü edilen bu etkinlikle ilgili görsellere yer verelim.

kuresel-telefon-satis-rakamlari

aktif-android-kullanicilari

android-tablet-pazar-payi

android-l

2013’ün 4. çeyreğinde 315 milyon akıllı telefon satışının gerçekleştiği verisi ile küresel telefon satışları hakkında bilgi vermeye başlayan Sundar Pichai Tablet pazar payının %62’sinin Android işletim sistemine sahip tabletler olduğunu belirtiyor.

android-l-muzik-arayuzu

tablet-android-l

android-l-2

material-design

android-l-bildirimler

android-l-3

Yeni Android L sürümüne ait paylaşılan görseller hakkında detaylı açıklama yapılırken Material Design adı verilen bir tasarımdan ve Android L sürümünün bildirim sisteminden de söz edildi.

Bunun yanı sıra Nexus 5 üzerinde önizlemeli olarak katılımcılara gösterilen görüntülerde yeni Android işletim sistemi sürümü Android L’nin bataryayı korumak adına işlemci hızında kesinti yapabileceği ile ilgili ayarlarında yapıldığı konuşuldu.

nexus-5-android-art-dalvik

android-l-batarya-koruma

android-wear

Android Wear ile ilgili saatler hakkında alarm görevinden tutun telefon ile senkronizasyonlu çalışmasına kadar birçok bilgi de paylaşılırken otomobillerde kullanılmak üzere hazırlanan Android Auto’ya yer verildi.

TV kategorisinde de dikkat çekici bilgiler ortaya çıkartan Google, Android TV adı verilen bir işletim sisteminin tanımlamasını da yaptı.

Göze çarpan birçok yeniliği tanıtan Google geliştiricilerine Android L sürüm SDK’sının da çıktığını duyurdu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »