Google Drive’a ses ile yazı özelliği geliyor

Mar 7 • Diğer, Genel • 1.561 kez okunmuş • Google Drive’a ses ile yazı özelliği geliyor için bir yorum

Birkaç gün önce Marques Brownlee isimli bir teknoloji meraklısı kişinin Google Plus profil sayfasından paylaştığı görüntüye göre Google Drive‘a yeni bir özelliğin gelmesi bekleniyor.

google drive

Gelecek olan bu özellik ile konuşmalarımız Google Drive üstünden oluşturduğunuz metin belgelerine yüklenebilecek. Henüz sistem hakkında resmi bir bilgilendirme olmasa da bu özellik birçok Google Drive kullanıcısı ve teknoloji ile içli dışlı olan birçok kişi tarafından merakla bekleniyor. Google Drive’ın mobil versiyonu Android‘te de bulunacağı konuşulan bu yeni özellik aslında mobil kullanımlarda sesli arama olarak uzun zamandır kullanılmakta. Daha önce mobilde Google sayfasında söylediğiniz şeyleri yazıya döküp arayan bir sistem geçtiğimiz sene Kasım ayında da bilgisayar üstünden Chrome tarayıcısında kullanılmaya başlanmıştı.

drive voice text

Geçtiğimiz aylarda Android’in son güncellemelerinden olan Android Kitkat (4.4) sürümleri ile Okey Google dendiğinde direk sesli arama bölümü açılması özelliği telefonlara getirilmişti. Resmi bir açıklama olmamasına rağmen Google Drive’a bu özelliğin gelecek aylarda duyurulacağını düşünüyor ve merakla bekliyorum.

One Response to Google Drive’a ses ile yazı özelliği geliyor

  1. Engin dedi ki:

    Bu arada biliyorsan eğer Türkiye’de değil Okey Google Da**ağını Yiyem Google desen de bir sonuç alamazsın. Çünkü bu özellik Türkiye henüz çalışmıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »