Google Chrome’da bant genişliği istatistiklerini görüntüleyin

Mar 28 • Genel, Yazılım • 1.350 kez okunmuş • Yorum yok Google Chrome’da bant genişliği istatistiklerini görüntüleyin

Google’ın sık sık güncellenen tarayıcısı Google Chrome‘a toplam bant tüketimi ve son tüketim miktarını gösteren yeni bir sayfa eklendi.

googlechrome-bandwidthstats

Google’ın son zamanlarda Google Chrome’a eklediği Google Now bildirim entegresinin ardından yeni bir özellik olarak Bandwidth stats(Bant genişliği istatistikleri) değerlerinin eklendiği yeni bir sayfa oluşturuldu.

Yeni gelen bu özellik ile Google Chrome kullanıcıları tarayıcıyı kurdukları günden bu yana tarayıcı üstünden ne kadarlık bir veri tüketimi yaptığını gözlemleyebilecek. Sadece baştan itibaren değil aynı zamanda Session sekmesinde Google Chrome tarayıcısının son açıldığı andan itibaren ki tüketimini de görüntüleyebiliyorsunuz.

Savings olarak gözüken değerler ise şu an için sadece iOS üzerinde denenmiş ve rastlanmıştır. Aklıma hemen Opera tarayıcısı geldi. Neden diye soracak olursanız Opera’da bulunan Opera Turbo özelliği web sayfası açılış hızını arttırmak için indirilecek veri boyutunu azaltmak maksadı ile İnternet’i yavaş olan kullanıcılara geçtiğimiz senelerde yardımcı oluyordu. Şu an İnternet’in büyük çoğunluğu kotalı İnternet dönemini terk ettiğinden Opera Turbo ülkemizde bu açıdan eskisi kadar önemli bir yere sahip değildir.

Siz de kendi verilerinize ulaşmak istiyorsanız Chrome adres satırına “chrome://net-internals/#bandwidth” tırnak içerisindeki satırı yazıp açabilirsiniz. Eğer açamadıysanız bilin ki kullandığınız Google Chrome sürümünü güncellemeniz gerekmektedir. Henüz stabil sürüm için yayınlanmış mı bilgim yok ancak Dev sürümde tarafımca denenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »