Google Chrome navigasyon menüsünde düzenlenebilirlik açıldı

Nis 2 • Genel, Teknoloji • 1.596 kez okunmuş • Yorum yok Google Chrome navigasyon menüsünde düzenlenebilirlik açıldı

Google’ın tarayıcısı Chrome’da yeni sekme sayfasındaki sağ bölümde bulunan gezinti menüsünde bir takım değişmeler gerçekleşti.

google-newtab-(1)

Google Chrome‘un şu anki dev sürümünde yani 31 Mart’ta duyurulan 35.0.1916.6 numaralı dev sürüm güncellemesi ile birlikte yeni sekme sayfasındaki navigasyon menüsünde bir takım farklılıklar gerçekleşti. Yeni gelen değişiklikler ile bu menüye Google’ın belirlediği şartlarda istediğiniz Google servisini ekleyebilir istediklerinizi çıkartabilir veya yerlerini değiştirebilirsiniz.

google-navigasyon-menu

Üstteki resimde gördüğünüz gibi alttaki üç uygulama kısayolunu üste taşıdım. Bunun haricinde Google’ın servislerinin sayfasına girdiğinizde bu menüye eklemek için karşılaşabileceğiniz kısayol ekle butonları da gözükecektir.

Örnek vermek gerekirse Google’ın Not servisi Google Keep’in kısayolunu eklemek isterseniz keep.google.com sayfasını açtıktan sonra hemen alttaki resimde de gördüğünüz gibi Add a shortcut butonuna basarak gezinti menünüze kısayol eklemeniz gerçekleşecektir.

googlekeep

Bu servis gibi birçok Google servisini -ki bunlara Google Play, Google Music,Webmaster Araçları gibi servisleri örnek verebiliriz- üstte belirttiğim şekilde menünüze ekleyebilir ve daha hızlı bir internet kullanımına sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »