Google Arama Trendleri’nde mail abonelik güncellemesi

Nis 18 • Genel, İnternet, Teknoloji • 1.431 kez okunmuş • Yorum yok Google Arama Trendleri’nde mail abonelik güncellemesi

Google belli zaman içerisinde en çok aranan içerikleri Google Arama Trendleri servisi ile duyuruyordu. Resmi Google blogu tarafından duyurulan habere göre Google Arama Trendleri’ne mail aboneliği getirildi.

google

Google tarafından bugün duyurulan habere göre Google Trends servisi artık mail aboneliğine sahip olacak. Gelen bu özellik ile kullanıcılarının belirttiği mail adresine kullanıcı haftada bir, günde bir veya çıkar çıkmaz seçeneklerinden birini seçerek abone olacak. Seçilen aboneliğe göre Google sizin seçeceğiniz herhangi bir ülkedeki popüler aramaları mail adreslerine gönderecek.

google-trend

Abonelik seçeneklerinizi Google Arama Trendleri Abonelikleri sayfası üstünden düzenleyebilirsiniz. Bu uyarlama biraz da Google Alerts servisine benziyor. Google Alerts servisi Google sonuçlarının güncellenmesi sonucu belirlediğiniz içerikle ilgili mailinize bilgi gönderen bir servistir.

Belirli bir konudaki arama hacminin yükselişi veya düşüşü hakkında sizi bilgilendirecek Google Trends servisi ile ilgili aboneliklerinizden mail almak istiyorsanız Google Trends sayfasında bir konu belirleyin ve üstteki resimde gördüğünüz abone olun butonuna basarak abonelik ayarlarınızı seçin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »