Gmail’den Unicode karakterli spam maillere önlem

Ağu 13 • Genel, İnternet • 1.139 kez okunmuş • Yorum yok Gmail’den Unicode karakterli spam maillere önlem

Google’ın mail hizmeti Gmail her geçen dönemde spam ile mücadelesini güçlendirirken yeni özelliği ile benzer Unicode karakterleri dikkate alacak.

spam

Kullandığımız mail servislerinde çoğu kullanıcının en nefret ettiği detaylardan biri spam mailler ile karşılaşmaktır.

Bilmeyenler için açıklamak gerekirse teknoloji dünyasında spam mail diye tabir edilen mail türleri kullanıcıların kredi kartından tutun tüm özel hayatları ile ilgili bilgiyi elde etmek isteyen dolandırıcıların kullanıcılara gönderdiği mesajlardır. Tabii bu spam içeriğinde de çok farklı türleri vardır bu detaylara girmeden ana konudan sapmadan belirtmem gerekir ki bu konuda Gmail, Microsoft’un mail hizmeti Outlook’tan daha başarılı.

benzer-karakter

Spam ile mücadelede yeni özellikler getirdiğini duyuran Gmail örnek vermek gerekirse MyBank yerine MyBɑnk yazan spam mesajları yakalayacak ve engelleyecek. Bu da demek oluyor ki kullanıcıyı yanıltmayı amaçlayan şahıslar biraz daha zorlanacak. Ancak elbette ki onlarda da farklı çözüm yolları bulunur.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Gmail yeni bir özellik daha getirerek Latin alfabesinin dışındaki harflerin artık maillerde kullanılabileceğini belirtti. Şu anki deneme aşamasında kullanamasam da önümüzdeki dönemde Ş, Ç gibi Türkçe karakterleri mail adreslerinde göreceğimi tahmin ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »