Giyilebilir teknolojiye Android Wear

Mar 18 • Android, Genel, Teknoloji • 1.071 kez okunmuş • Yorum yok Giyilebilir teknolojiye Android Wear

Google giyilebilir teknoloji üzerine oldukça yoğun çalışmalarıyla birlikte yeni Android’ini Android Wear‘ı giyilebilir teknoloji ürünlerine getiriyor.

Google Wear

Geçtiğimiz aylarda mobil teknoloji platformunun yükselişiyle aynı şekilde giyilebilir teknoloji üzerinde de büyük bir artış var. Google’ın gözlüğü Google Glass’ın ardından onlarca teknoloji firması akıllı saatlerini duyurdu. Nike, Adidas, Sony gibi firmaların çıkardığı akıllı telefonlar firmaların düşüne göre farklı özelliklere sahiptir. Kimisi spor tarzı uygulamaları, fitness, koşu tarzı aktiviteleri teknolojik olarak ön planda tutarken kimisi farklı alanlara yöneliyor.

Google mobil işletim sistemi Android’i daha geniş kitlelere ulaştırmak amacı ile yeni Android versiyonunu duyurduğu Android Wear‘a ait birkaç video da yayınladı.

Youtube’a yüklenen video’da Android 4.4 Kitkat ile gelen Okey Google sesli özelliği de dikkat çekecek gibi duruyor. Buna ek olarak Google’ın hatırlatma tarzı bildirimleri yayınlayabildiği Google Now yazılımı da entegre edilmiş ve saat üzerinde çalıştırılmış.

Android Wear geliştirici önizleme kaydı yapmayı düşünen geliştiricilerin başvurması gereken adres de Google tarafından belirtildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »